Denizli haberleri: Çivril’de önceki elma hasadını Komutan Vural gerçekleştirdi

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, hasat sezonunun başladığı elma bahçelerini görüşme ederek, işçilerle birlikte ilk elma hasadı gerçekleştirdi.

Tarımsal çeşitlilik bakımından Türkiye’nin genişlik varlıklı ilçelerinden biri olan Çivril’de elma hasadı başladı. Üreticilerin hasat sevincine ortak olan Belediye Başkanı Niyazi Vural, elma bahçelerini ülfet ederek, işçilerle birlikte elma hasat etti. Üreticilerden bilgi düzlük Vural, çiftçilere çoğalan ve sunturlu tıpkısı hasat sezonu temennisinde bulundu. Sabah erken saatlerinde dallarından yegâne tek toplanan elmaların bire bir kısmı pazarlara farklı kısmı ise kışın satışına sunulmak için antipatik albeni depolarına gönderildi.

Çivril’in kebir elma üretim merkezlerinden biri olduğunu tamlayan Çivril Şehremini Niyazi Vural, “Artağan ve fazlalaşan topraklara eş bire bir ilçeyiz. Bundan âlem Çivril’imizde muhtelif mahsulat yetişmektedir. Elma üretiminde İlçemiz Türkiye’de yöre sıralarda saha almaktadır. Çiftçilerimiz ile alay malay elma hasadına başladık. İnşallah elma hasadında iyicene ve fazlalaşan benzeri mevsim geçiririz. İşletme sahiplerine ve çiftçilerimize kolaylıklar diliyorum” şeklinde konuştu. – DENİZLİ

Share: