Denizli Merkezefendi’de Yabancı Açacak ve Umum Sanatları Kurs Kayıtları Başladı

Denizli Merkezefendi Belediyesi aracılığıyla verilecek olan on ayrımlı branştaki ağırşak kayıtları başladı. Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “İlçemizin kültüre, sanata ve eğitime ilgisi çokça yüksek. Bizler bile bu doğrultuda çalışmalar gerçekleştiriyor, birçok alanda ağırşak açıyoruz” açıklamasını yaptı.

Denizli Merkezefendi Belediyesi, talepler doğrultusunda ilçenin bir nice mahallesinde vatandaşa ücretsiz ağırşak imkanı sunacak. Merkezefendi Belediyesi eliyle iğne oyası, belik, resim, dikiş, dümen, okuma ve çit, kaneviçe, lif nakız, rabıt, A1 ve A2 İngilizce kalkışmak üzere mecmu on branşta terbiye verilecek.

El sanatları kursları Karahasanlı ve Gerzele Kurs Merkezleri, Muratdede, Sevindik, Gümüşçay, Sümer ve Merkezefendi Eş Yavru Yaşam Merkezleri ile Merkezefendi Kültür Merkezi’nde verilecek.

İngilizce kursları ise Muratdede Avrat Çocuk Dirim Merkezi, Karahasanlı Ağırşak Merkezi ve Format Kütüphane’bile; kıraat ve yazma kursları Merkezefendi ve Muratdede Eş Çocuk Dirim Merkezleri’nde verilecek. A1 ve A2 seviyesindeki İngilizce kursuna Merkezefendi sınırları içre ikamet eden 10 yaş ve gövde vatandaşlar başvurabilecek. Başvurular kurs merkezlerinden yapılacak.

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan açılacak kurslara ilişik, “İlçemizin kültüre, sanata ve eğitime ilgisi çok erdemli. Bizler dahi bu doğrultuda icraat gerçekleştiriyor, bir nice alanda ağırşak açıyoruz” dedi.

Share: