Denizli, pusula fuarına akın ediyor

Denizli Büyükşehir Belediyesi 5. Pusula Fuarı, hafta sonu Türkiye’nin genişlik kudretli yazarları ile on binlerce kitapseveri ağırladı. Güzelce havayı fırsat alim Denizlililer fuara akış ederken, yazarlarla foto çektirip imza ahzetmek talip kitapseverler tafsilatlı kuyruklar oluşturdu.

Denizli Büyükşehir Belediyesinin bu sene 5’ncisini düzenlediği katılımcılarıyla Ege’nin sunma balaban kitap fuarı hafta sonu Türkiye’nin arz kudretli yazarlarını ağırladı. Türkiye’nin bildirme adlı yazarlarıyla buluşmak için hafta sonu on binlerce vatandaş fuara akın etti, yazarlarla ışık çektirip imza kabul etmek talip kitapseverler ise tafsilatlı kuyruklar oluşturdu. Fuarda kitapseverleri boydak bırakmayan Komutan Zolan, yazarlarla mülaki hemşehrilerinin çalkantı ve mutluluğunu paylaştı. Ayrımsız süre fuarı gezerek vatandaşlarla kardeşçe yazar andaç fotoğrafı çektiren Başbuğ Zolan, yazarlarla dostça etti. Edipler organizasyonun güzelliği ve Denizlililerin fuara çetin ilgisinden dünya çokça mutlu olduklarını belirterek böyle bir organizasyonu gerçekleştirdikleri için Başbuğ Zolan’a teşekkürname etti.

Başkan Zolan: “Yerinde ve akilane tıpkı hareket yapmışız”

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, Denizlililerin fuara dokunaklı bağ göstermesinden etraf bahtiyar olduklarını söyledi. 8 sene geçmiş fuarı başlatmakla yerinde ve akıllıcasına bir gelişim yaptıklarını kaydeden Başbuğ Zolan, “2 yıllık pandemi arasından sonradan fuarımıza gine başladık. İnsanlar kitabın kokusunu özlemiş. Denizli’miz eğitime çok önem veren tıpkı şehir. Gençlerimiz, çocuklarımız, rastgele yaştan insanımız atak atak fuara geliyor. Böyle ilgi görmesinden hava çok mutluyuz” diye konuştu. Klasik belediyecilik faaliyetlerinin birlikte yetişek ve kültür faaliyetlerini de gerçekleştirdiklerini anlatan Başkan Zolan, “Değerlerimize cemaat geçmek ve geleceğimizi dayamak amacıyla eğitime en son seviyede bindi olmamız gerekiyor. Bu fuarda bu iş, bu göz var” dedi. – DENİZLİ

Share: