Denizli spor haberi… Pamukkale Belediyespor sezona iddialı başlıyor

Pamukkale Belediye spor‘un avrat uçan top takımı 2022-2023 sezonuna hazır. Sezonun evvel maçında Muamele günü Antalya Megaspor’u misafir edecek olan mavi-beyazlı takım zaman böylecene play-off’a kalmayı hedefliyor.

Pamukkale Belediyespor Kulübü’nün etken olduğu kadınlar voleybol branşında yer düz takımı 2022-2023 sezonuna hazır. Bu mevsim Kadınlar Voleybol 2. Ligi’nde destan gösterecek olan gökçe-beyazlı ekip çalışmalarını antrenör Kazım Şengün nezdinde yaptı. Geçen sezon kadroda kâin Sedef Hastalığı Ders, Gayrı Büte, Kaynak Öztürk, Nurcihan Karakaya, Ecenur Aslan, İrem Bayram, Rana Koyuncu, Hatice Kraliçe Büyükçe, Gülem Altay, Ceyna Kahraman ve Övgü Saf Yıldırım ile yollarını ayıran Pamukkale Belediyespor, İlayda Dinçarslan, Tuğçe Demirtaş, Zeynep Kerim, Büşra Ulusoy, Cezire Lara Dalkıran ve Beyza Honazlı’yı transfer etti. Sezonun ilk maçında 9 Ilk Teşrin Iş haset Hasan Güngör Spor Salonu’nda saat 15.00’de Antalya Megaspor’u mihman edecek olan Pamukkale Belediyespor, eskimemiş döneme galibiyetle soldurmak istiyor. Gökçe-beyazlı kulübün yöneticileri takımın antrenmanını mülakat ederek, sporculara başarılar dilediler.

“Bu yıl amacımız evvel 2 sırada meydan alıp, play-off’a gitmek”

Ağustos ayından beri eskimemiş sezon hazırlıklarına bitmeme ettiklerini anlatım fail Pamukkale Belediyespor Kadın Uçan Top Takımı Antrenörü Kazım Şengün, “Hafta böylecene sezonu açıyoruz. Yıpranmamış sezona dolgunca hazırlandık, tedarik maçlarında Fethiye, Marmaris, Bodrum takımlarıyla karşılaştık ve iyi sonuçlar elde ettik. Takımımızda giden, gelen oyuncularımız oldu. İlk sezonumuzda lige 4. olmuştuk, geçtiğimiz sene 2 sayı farkı farkıyla play-off şansını kaçırmıştık. Bu sene amacımız ilk 2 tam vadi alıp, play-off’a gezmek. Ben sporcularımıza ve ekibime güveniyorum. Bizlere destek olan onursal başkanımız Avni Örki’ye ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bütün Denizli halkını hafta sonundaki maçta takımı desteklemeye davet ediyorum” dedi.

“Hedefimiz play-off’lara durmak”

Takımın oyuncularından Tuğçe Demirtaş ve Zeynep Cömert ise kullanılmamış sezonda takımını başarıyla teşhir etmek için sezona iyi hazırlandıklarını belirterek, “Bize güvenen ve bindi olan Pamukkale Belediyesi ailesini arz gür şekilde açıklamak üzere var gücümüzle çalışacağız. Hedefimiz play-off’lara dinmek. Kamu Denizli’yi bizlere bindi olmaya bekliyoruz” diye konuştular.

“Pamukkale’yi spor kenti haline ifade etmek istiyoruz”

Pamukkale Belediyespor Onursal Başkanı ve Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, sporun ve sporcuların gelişigüzel ahit yanlarında olduklarını rapor ederek, “Biz Pamukkale’yi spor kenti haline deklare etmek istiyoruz. Bu nedenle sporun rastgele branşına destek veriyoruz. Avrat voleybol takımımız bu sezonda üstelik 2. Lig’de savaş edecek. Takımımızın bu sezon garaz olarak belirlenen Play-off’lara kalacağına inanıyorum. Takımımıza 2022-2023 sezonunda başarılar diliyorum” dedi. – DENİZLİ

Share: