Denizli yaz ve kışı aynı günde yaşadı

Denizli yaz ve kışı bir günde yaşadı

Denizli’nin tıpkısı tarafında akarsu baskınları yaşanırken, sair tarafla günlük güneşlik tıpkı çekicilik bilge oldu

DENİZLİ – Denizli şehir merkezi yaz ve kış mevsimini ayrımsız günde yaşadı. Form ilçelerden Merkezefendi’birlikte faal olan keskin yağış nedeniyle su baskınları yaşanırken, Pamukkale ilçesinin genelinde ise güneşli ve ısıdam benzeri gelgel hakim oldu.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde öğleden sonraları pattadak bastıran dağ yağış hayatı kontra yönde etkiledi. Bozburun ve Bakırlı mahalleleri çevresinde yaklaşık fire saat enerjik olan yağış zımnında ana yollar ile ara sıra ocak ve hareket yerlerinde su baskınları yaşandı. Ani bastıran yağışa tedariksiz yakalanan gâh sürücüler, Denizli – İzmir karayolu üzerinde bulunan Hal Kavşağı kendisine aşina güreşçi köprüsü altında oluşan akarsu birikintisinde yatık kaldı. Yatık artan sürücülerin imdadına yetişen itfaiye ekipleri, gelen ihbarlar doğrultusunda akarsu baskınlarının yaşandığı familya ve hisse senedi yerlerine de anına engelleme etti.

Merkezefendi ilçesinin ara sıra bölümlerinin su baskınlarıyla mücadele ettiği anlarda ise şehir merkezinin birlikte Pamukkale ilçesi genelinde ise yazdan kalma günlerine bitmeme etti. Yaşanan akarsu baskınlarından habersiz olan vatandaşlar, güneşli ve ısıdam havanın etkisiyle otopark ve sokaklara akın etti.

Yaz ve kışı bire bir günde zihayat Denizli’da, önümüzdeki 2 devir elan sürmesi beklenen evcil kuvvetli yağışlara karşı uyarma yapıldı.Share: