Denizli yerli haberleri: Merkezefendi Offroad Şampiyonası’na Amade

Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası 6. Ayak DENDOFF Yarışı, 8-9 Teşrinievvel 2022 tarihlerinde Merkezefendi’de yapılacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Yarışacak sporcularımıza başarılar diliyor, kazasız benzeri konkur talep ediyorum. Yarışın heyecanı sürmek isteyen bütün adrenalin tutkunlarını bekliyorum” dedi.

Merkezefendi Belediyesi’nin ev sahipliği yapacağı, Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası 6. Basamak DENDOFF Yarışı 8-9 Ekim 2022 tarihlerinde Merkezefendi Offroad Pisti’nde yapılacak. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Offroad yarışları ile ilgilendiren bilgilendirmelerde bulunduğu matbuat toplantısı düzenledi.

Merkezefendi Offroad Pisti’nde planlı toplantıya, Denizli Huy Sporları ve 4×4 Offroad Spor Kulübü (DENDOFF) Başkanı Kenan Özsoy ile üyeleri, yetkililer ve haddinden fazla sayıda matbuat mensubu katıldı.

Komutan Doğan, DENDOFF Başkanı Kenan Özsoy ile alay malay Offroad aracı ile pistte volta attı.

Yarışlar, 8 Ilk Teşrin Cumartesi günü saat 10.00’dahi Orman Etabı ile 9 Ekim Pazar günü saat 10.00’bile ise Peyrev Etabı şeklinde gerçekleştirilecek. Bir Nice ilden Offroad tutkununun katılacağı yarışlar, Göveçlik Yolu Beden İş Adamları Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi Yanı’ndaki Merkezefendi Offroad Pisti’nde yapılacak.

Öte yandan, Merkezefendi Offroad Pisti, Türkiye’deki bildirme gani peyrev strateji alanlarının başında düz alıyor. Seyirciler yarışları rahat benzeri şekilde tepeden kuş bakışı izleyebilecek.

“YARIŞLARIMIZI MECMU TÜRKİYE TAKİP EDİYOR”

Merkezefendi Belediyesi namına sporun ve sporcunun yanında olduğunu tamlayan Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Petlas Türkiye Offroad Şampiyonası 6. Göl Ayağı DENDOFF Yarışı 8-9 Ekim tarihlerinde Merkezefendimizde gerçekleştireceğiz. Merkezefendi’deki Offroad yarışlarımıza içlerinde kadınların de olduğu 30 yarışmacı katılıyor. Merkezefendi Offroad yarışları bundan sonra Türkiye genelinde tanıdık, takip edilen yarışlar haline geldi. Offroad konkur organizasyonunda iddialı olduğumuzu aynı yol elan tefhim etmek isterim. Azimet zevki, sahanın fiziki şartları, hakemlerce tam bulunması ve takdir edilmesi bizi tıpkı dip seviyeye çıkartıyor” dedi.

“OFFROAD ŞEHRİN AYRAÇ DEĞERİNİ ARTIRIYOR”

Offroad yarışlarının Merkezefendi amacıyla çokça mefret ve bulunmaz olduğunu söyleyen Komutan Doğan, “Offroad sporu çok farklı benzeri spor, kalitesi yüksek bir spor. Offroad sporuna istem vermiş vatandaşlarımızın desteğiyle bu sporu Merkezefendimizde yapılmasının şehrin işaret değerininin artması ve tanıtımı adına çok heybetli olduğunu düşünüyorum. Çevredeki diğer illerden mevrut sporcuların da bu sporu yapabilmesi için bilcümle ekip arkadaşlarımızla el birliğiyle çalışıyoruz. Merkezefendi Belediyesi kendisine bu nev etkinliklere devam edeceğiz. Merkezefendili ve Denizlili herkesi adrenalin meşbu bu etkinliğe çağırma ediyorum” diye niteleyerek konuştu.

Share: