Denizli’de batak mevcut cesede ilişkin soruşturmada 3 gönül tutuklandı

Denizli’üstelik 5 sene evvel kaybolan kişinin bulunması üzere başlatılan ve boş araziye batık naaş parçalarının ortaya çıkarılmasıyla bitmeme edilen soruşturmada gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Eşinin başvurusu üstüne 2017’den bu yana zayi adına aranan Salih A’nın bulunması amacıyla hesaplı soruşturma kapsamında kaka Azat Y’nin gözaltına alınması ve boş araziye batmış yerine ceset parçalarının bulunmasının ardından, Bursa ve Denizli’dahi operasyonlar düzenlendi.

Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde, İl Itimat Müdürlüğü Düzenlilik Bölüm Müdürlüğü Cinayet Kesim Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonlarda Salih A. ile kaybolduğu dönemde ilişki kurdukları HTS kayıtlarından tespit edilen Melek D, Murat D, M.O. ve S.Y. yakalandı.

Olayla ilgisi belirleme edilen Uğur Y’nin hırsızlık suçundan cezaevinde olduğu, Ersan E’nin ise 2018’dahi öldürüldüğü belirleme edildi.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda suça tanıt oluşturabilecek belgelere halk kondu.

3 ibret tutuklandı

Şüpheliler Azat Y, Ferişte D, Tasavvur D, M.O, S.Y. ile Amaç Y. rapor işlemlerinin arkası sıra adliyeye sevk edildi.

Sulh ukubet hakimliğine sevk edilen şüphelilerden Azat Y, Melek D. ile hırsızlıktan cezaevinde mevcut Uğur Y’nin “kasten herif öldürme” suçundan tutuklanmalarına hükmedildi.

M.O. ile S.Y. ise adli arama üzere başıboş bırakıldı.

Cinayetin detayları ortaya bundan sonra

İsviçre’üstelik cıvıl cıvıl Salih A’nın bazen geldiği memleketi Denizli’dahi servet sahibi olduğu dükkanı harcamak üzere Ferişte D’ye vekaletname verdiği, Melek D’nin eş debi ettiği M.O. ve S.Y. ile dükkanı sattığı ancak parayı Salih A’ya vermediği, cinayetin da bu nedenle işlendiği kaydedildi.

Azat Y, itiraf etti

Şüphelilerden Azat Y’nin ifadesinde, parasını talip Salih A’yı, Erek Y, Melek D. ve Ersan E. ile Göveçlik Mahallesi’ndeki ormanlık alana bahsetmek için çağırdıklarını, Misyon Y’nin orada Salih A’yı tabancayla başından vurarak öldürdüğünü söylediği belirtildi.

Cesedi Misyon Y. ve Ersan E. ile Pınarkent Mahallesi’ndeki yersiz araziye gömdüklerini anlattığı tamlanan Azat Y’nin, maktule ilişkin otomobili de parçalayıp sattıklarını söylediği öğrenildi.

Zanlılardan Ersan E’yi Ferişte D’nin ağabeyi öldürmüş

Diğer yandan zanlılardan Ferişte D’nin ağabeyinin, 2018’dahi kız kardeşiyle iş yaşadığını öne sürdüğü zanlılardan Ersan E’yi öldürdüğü ve halen mukannen mahbes cezasını çalmak üzere cezaevinde bulunduğu kaydedildi.

Denizli’bile 5 yıldır kayıp olan Salih A’nın bulunmasına yönelik sormaca kapsamında Azat Y, gözaltına alınmıştı. 24 Ağustos’ta, Pamukkale ilçesine vabeste Pınarkent Mahallesi’ndeki abes arazide hafriyat çalışması mamul ve burada batmış naaş parçaları bulunmuştu.

Ceset parçaları, DNA incelemesi üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna gönderilmişti.

Share: