DENİZLİ’DE HAYVANLARI ESIRGEME GÜNÜ’NDE İKİ ÇIKMAZ KEDİSİ ZEHİRLEDİLER

DENİZLİ’nin Pamukkale ilçesinde, vatandaşlar eliyle sönümsüz iki sokak kedisi kimliği belirsiz sevimli ya birlikte şahıslar marifetiyle ağılı şart verilerek telef edildi. Olayla ilişik anket başlatılırken, iki kedinin Dünya Hayvanları Esirgeme Günü’nde temizlik edilmesi hayvan severlerin tepkisine illet oldu.

Kınıklı Mahallesi 6080 Sokak’ta bu sabah vatandaşlar, yerde iki sokak kedisinin camit bedenini buldu. Format, Denizli Itimat Müdürlüğü Kasaba, Doğa ve Hayvanları Siper Büro Müdürlüğü’ne bildirildi. Fenomen namına hayvan polisleri sevk edildi. Polisler, Acun Hayvanları Esirgeme günü olan güzeşte zehirli eşya verilerek öldürüldüğü belirlenen iki sokak kedisini alıp, incelenmek için Sokak Hayvanları Kliniği’ne götürdü. İki kediyi zehirleyen kimliği belirsiz güç ve kişilerin bulunması üzere emek başlatıldı.

Öldürülen sokak kedilerini besleyici efsanevi severler duruma tepki gösterip, 3 dolaşma geçmiş birlikte ayrımsız kedinin elan zehirlenerek öldürüldüğünü söyledi.

İki kedinin Dünya Hayvanları Esirgeme Günü’nde zehirlenmesine tepki gösteren Fatih Duygusal Kağızman, “Sabah geldiğimizde beslediğimiz iki kedinin yerde bile donmuş bedenini bulduk. Zehirlendikten sonraları buraya akarsu içmeye geldiklerini ve burada öldüklerini sanıyoruz. Böyle aynı caniliğin yapılması bizleri çok üzdü. Umarım bunu yapanlar bire bir zaman önceki yakalanır. Bu kedilerin hiç kimseye zararı yoktu” dedi.

Share: