Denizli’de sakıt helikopterin enkazı kaldırıldı

Denizli’nin Çardak ilçesinde 2 Zalim’un öldüğü, 2’si Türk, 3’ü Zalim 5 kişinin yaralandığı yangın itfa helikopteri kazasının yaşandığı alanda tetkikat tamamlanarak depresyon kaldırıldı.

Havalimanı ile Acıgöl arasındaki araziye 21 Eylül’de düşen, Türk Hava Kurumu ile MGI gelişim ortaklığında kiralanan Rusya asıllı RA-31591 kuyruk numaralı KA32 diye adlandırılan helikopterin kriz alanında bilirkişi incelemeleri tamamlandı.

Helikopter ve parçaların, vinç yardımıyla titizlikle kaldırılarak tıra yüklendikten sonra Ankara’ya harcanmak üzere yola çıktığı öğrenildi.

Kazanın arkası sıra Denizli Heybet Hastanesinde tedavi altına alınan beceri personel Kenan Fazilet taburcu edilerek memleketine döndü.

Öte yandan maharet personel Ömer Kaan Çakırdoğan ve personel apotr uçman Egor Turkov’un normal serviste, ağabey tayyareci İlya İvesenkho ve pervaz teknisyeni Georgii Onvnvchın kısık bakımdaki tedavilerinin devam ettiği belirtildi.

Muğla’nın Marmaris ilçesindeki orman yangınına engelleme için Kastamonu’daki Taşköprü Orman İşletme Müdürlüğünden 21 Eylül’de saat 13.21’de havalanan cuşuhuruş söndürme helikopteri, saat 16.10 sıralarında Alaçık Havalimanı ile Acıgöl beyninde ilçe kırıma uğramıştı.

Düşen hararet helikopterinde Rusya tabiiyetli pervaz mühendisi Aleksandr İakovlev ile pervaz teknisyeni Alexey Volkov hayatını kaybetmiş, Türk vatandaşı teknik personel Ömer Kaan Şarap ile Kenan Fazilet, Rus vatandaşları zeybek uçman İlya İvesenkho, pervaz teknisyeni Georgii Onvnvchın ve havari pilot Egor Turkov yaralanmıştı.Share: