Denizli’de zaferin 100. yılında turnuvalar düzenlenecek

Denizli Merkezefendi Belediyesi, 30 Ağustos Utku Bayramı çerçevesinde satranç, ayak topu ve alan topu turnuvası düzenleyecek. Merkezefendi Şehremini Şeniz Doğan, “Gençlerimiz amacıyla gerçekleştirdiğimiz etkinliklerle spor kültürünü telkin etmek istiyoruz. Düzenlenecek olan turnuvamıza bütün taze sporcularımızı bekliyorum” dedi.

30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. sene dönümü Merkezefendi’da türlü etkinliklerle kutlanacak. Merkezefendi’yi sporun merkezi haline ifham etmek ve yeni sporcular kabul etmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Merkezefendi Belediyesi, Şişman Zafer haftasında ayak topu, satranç ve alan topu turnası düzenliyor. Planlı turnuvalara Merkezefendi’dahi eğleşme fail ve başvuru şartlarını karşılayanlar katılabilecek. Merkezefendi Belediye Reisi Şeniz Doğan, “Gençlerimizi kırıcı alışkanlıklara sürüklenmemesi ve onları üzücü alışkanlıklardan yetişmek yerine spora önem veriyoruz. Spora desteklerimiz temas devir bitmeme ediyor ve etmeye üstelik bitmeme edecek. Herhangi Bir gence spor yapmayı aşılayacağız. Merkezefendi’üstelik spor yapmayan tüvana kalmayacak. Çocuklarımızı spora heveslendirme ettikçe gençlerimizdeki yetenekleri göreceğiz” ifadelerini kullandı.

Futbol turnuvasına 6 belediye katılacak

30 Ağustos Galebe Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Merkezefendi Belediyesi, 6 belediyenin bünyesinde açılan Yaz Spor Okulları’nda terbiye gören öğrenciler ortada turnuva düzenleyecek. Ayak Topu Turnavası 27 Ağustos Cumartesi haset saat 10.00’bile başlayıp 18.00’a kadar sürecek. Ayak Topu Turnuvası’na Merkezefendi, Honaz, Bozkurt, Serinhisar, Babadağ ve Dazkırı belediyeleri katılacak.

Gençler satranç turnuvası’nda yüz yüze gelecek

Merkezefendi Belediyesi marifetiyle satranç turnuvası birlikte düzenlenecek. Turnuva 29 Ağustos Pazartesi haset saat 13.30’de başlayıp 31 Ağustos Çarşamba haset saat 15.00’bile bitecek. Teraspark AVM Satranç Turnuvası Salonu’nda gerçekleştirilecek satranç turnuvası 8 gözyaşı ve şeş, 12 yaş ve şeş ve açıkça set atılmak için üç kategoriden oluşuyor. 30 Ağustos Galebe Bayramı Satranç Turnuvası’na katılmak isteyenler, www.denizli.tsf.org.tr adresinden başvuru yapabilecekler. Son referans tarihi ise 28 Ağustos Ahzüita haset saat 17.00’ye kadar.

Kursiyerler tenis turnuvası’nda rekabet edecek

Merkezefendi Yaz Spor Okulu Kursiyerleri arasında düzenlenecek olan 30 Ağustos Galebe Bayramı Tenis Turnuvası başlıyor. 23 Ağustos Salı haset saat 10.00’birlikte başlayacak olan Tenis Turnuvası 27 Ağustos Cumartesi haset saat 18.00’a kadar sürecek. Planlı turnuvada Yaz Spor Okulu öğrencileri beyninde kurulacak takımlar karşı karşıya ati. Turnuva böylecene seçkin sporcuya madalya verilecek. – DENİZLİ

Share: