Denizli’deki helikopter kazasında yaralananların tedavisi sürüyor

Denizli’nin Alaçık ilçesinde meydana mevrut helikopter kazasında yaralanan maharet personel Kenan Erdem ile tayyareci Ömer Kaan Çakır yaşadıklarını anlattı.

Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavisi süren tayyareci Ömer Kaan Şarap, AA muhabirine, helikopter düştükten sonra bilincini kaybettiğini belirterek, “İnanın kazanın elbet olduğunu hatırlamıyorum. Çünkü bilincimi kaybetmişim. Kendime geldiğimde helikopter dışında yerde yatıyordum.” diye niteleyerek konuştu.

Denizli Azamet Hastanesi’nde tedavi gören teknik personel Kenan Yiğitlik bile kazaya ilgilendiren bire bir şey hatırlamadığını, keyif durumunun iyiye gittiğini ifade etti.

Ata Mehmet Yiğitlik ise oğlunun kaza geçirdiğini öğrendiklerinde alışılmadık yaşadıklarını dile getirerek, “Buraya geldiğimizde oğlumuzun bereketli olduğunu söylediler. Özellikle inanmadık. Allah’a şükür oğlumuzun bereketli olduğunu gördük.” şeklinde konuştu.

Öte yandan personel apotr uçucu Egor Turkov’un alışılagelen serviste, kaptan pilot İlya İvesenkho ve uçuş teknisyeni Georgii Onvnvchın vahim bakımdaki tedavilerinin bitmeme ettiği öğrenildi.

Dün, Alaçık ilçesi sahih sakıt cuşiş helikopterinde Rusya uyruklu pervaz mühendisi Aleksandr İakovlev ile pervaz teknisyeni Alexey Volkov hayatını kaybetmiş, Türk vatandaşı maharet personel Ömer Kaan Çakır ile Kenan Fazilet, Zalim vatandaşları ağabey tayyareci İlya İvesenkho, pervaz teknisyeni Georgii Onvnvchın ve yardımcı uçman Egor Turkov yaralanmıştı.Share: