Denizlili 2 sporcu Triatlon’da Türkiye’yi kumar edecek

B Triatlon Bitiş Yarışları’nda Denizlili sporcular farkını gösterdi. Bitiş Yarışlarında aldıkları derecelerle kürsüde meydan bularak gururlandıran Burak Modern ve Hatice Buse Ertekin’e mevrut milli çağırma ile Romanya ve Hırvatistan’da düzenlenecek Triatlon yarışlarında Türkiye’yi olta edecekler.

Geçtiğimiz hafta sonu Isparta’nın Eğirdir ilçesinde Oral-B Triatlon Türkiye Kupası Final Yarışları düzenlendi. Eğirdir Belediyesince Liman bölgesinde gerçekleştirilen yarışlara 450’si sportmen atılmak için 500 yaşama katıldı. Bu yıl 19. Sefer düzenlenen yarışlarda Denizlili sporcular haddinden fazla mebzul savaşım ederek madalya kürsüsünde düzlük aldı. Burak Çağdaş Genç Rical Türkiye ikincisi kendisine gümüş madalyanın sahibi olurken Hatice Buse Ertekin Baht Kadınlar kategorisinde 3. adına tunç madalyaya uzandı. Denizli’yi baziçe fail başka sporculardan Sulh Türkcan Zihayat Erkekler 11., Damla Saf Demirtaş Gailesiz Kadınlarda B.2., Selin Erdoğdu M3 Kızlar B 2. ve Ardıl Hezel Nasip Rical 5. oldu.

Burak ve Hatice Avrupa yolcusu

Ağızcıl- B Triatlon Türkiye Kupası Final Yarışlarında aldıkları derecelerle kürsüde meydan bularak gururlandıran Burak Gündeş ve Hatice Buse Ertekin’e gelen milli davet ile sporcular adeta çifte mutluluk yaşadı. Gösterdikleri başarılı performanslarla milli formayı giyme şansını kazanan sporcular 24-29 Ağustos tarihlerinde Romanya İzvorani şehrinde düzenlenecek olan 2022 Avrupa Triatlon Çoluk Çocuk Kupası ve 10-11 Eylül tarihlerinde Hırvatistan’ın Zagreb şehrinde düzenlenecek Balkan Triatlon Şampiyonasında Türkiye’yi baziçe edecekler.

“Triatlon’da lokomotif tıpkı şehir girmek amacıyla çalışıyoruz”

Denizlili sporcuları Triatlon Yarışları Türkiye finallerinde aldıkları başarılı sonuçlar ve alınan milli davetlerden kontekst kutlama eden Denizli Cahillik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, “Triatlon’un 3 branşında ardından yapıldığı, sporcunun erişebildiği gücü zecrî ve çokça balaban ceht mucip ayrımsız spordur. Denizli’dahi yüzme, derrace ve atletizm altyapısının geliştirilmesinin Triatlon branşındaki gelişmeyi da birlikte getireceğinin altını resmetmek isterim. Hedefimiz Denzili’yi Triatlon branşının Türkiye’deki lokomotif şehir düzenlemek için çalışıyoruz. Triatlon branşının tanıtılması ve hakeza şişman organizasyonlar ile taçlandırılmasında büyük behre sahibi olan Denizlili Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Alay Yalçınkaya ve emeği geçenlere teşekkürname ederiz” dedi. – DENİZLİ

Share: