Denizlispor kendine güveniyor

Spor Toto 1’inci Lig’in 3’üncü haftasında 27 Ağustos Cumartesi günü deplasmanda Manisa Futbol Kulübü ile karşılaşacak Altaş Denizlispor, bu maçın hazırlıklarını maharet direktör Sevinçli Bakkal nezaretinde Haluk Ulusoy Tesisleri’nde sürdürüyor.

Geçen hafta öz evinde oynadığı Çaykur Rizespor maçında sahadan aynı puanla ayrılan yeşil-siyahlılar, Manisa deplasmanından birlikte benek ya de puanlarla dönmenin hesaplarını yapıyor. Yarım Yamalak oyuncuların fazlalığına rağmen hem Eyüpspor hem birlikte Çaykur Rizespor maçlarında ongun mücadele ettiklerini rapor eden Sevinçli Bakkal, “Ligin elan başındayız. Takımların baziçe düzeni adım adım oturuyor. Bizim mahsus benzeri baziçe anlayışımız var. Rakip ki olursa olsun oyun şablonumuzu bozmadan mücadele etmeye çalışıyoruz. Ömer Şişmanoğlu, Djedje, Erdal Akdari, Özer Özdemir kabil makro oyuncularımızı sakatlıkları dolayısıyla son maçta oynatamamamıza rağmen, sahada kayran düz oyuncularımız oyun anlayışımıza sadık aynı şekilde ellerinden geleni yaptılar” dedi.

Takımın durumundan kıvançlı olduğunu vurgulayan Bakkal, “Maç kazanılır, kaybedilir. Yetişkin olan, antrenmanlarda yaptıklarımızın sahaya yansıması ve baziçe disiplininden kesinlikle ivaz verilmemesi. Bunu başardığımız ahit sonuç de gelecektir. Ego ortaya koyduğumuz mücadele ve oynama arzusundan memnunum. Eksiklerimizi giderdikçe ve sakat oyuncularımız iyileşerek takıma katıldıkça daha ongun olacağız. Sabır ve antlaşma bildirme dolgunca silahımız olmalı” dedi.

Manisa FK maçında birlikte tıpkısı istem ve ikbal ile aynı mücadele ruhunu sahaya yansıtmaya devam edeceklerini rapor Ongun Bakkal, “Kalık oyuncu olması benim üzere vesile değil. Eğer sahada on benzeri kişiyle vadi alıyorsak, isimlerin değil verilmesi gereken mücadelenin önemi var. Oyuncularımıza bunları birlikte anlatıyorum. Bu takımın soyunma odasına girip, bu formayı giysi duruma gelen gelişigüzel aktör, sahada bu takımı başarıya götürecek ekibin bire bir parçası dahi olmuştur. Sonuç bittabi majör amma bizi sonuca götürecek doğruları ayırmak elan bile majör” yorumunu yaptı.

– Denizli

Share: