Dernek konvoyu olayında vakfedilmiş sayısı 4’e yükseldi

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde 2021 yılı Karı ayında nikah konvoyunda çıkan ve 1 kişinin hayatını kaybetmesi 2 kişinin ise yaralanması ile neticelenen silahlı kavgaya ilişkin tanıdık davada tutuksuz yargılanan 3 kişi, mahkeme kararınca tutuklanarak cezaevine gönderildi. Bu çerçevede konuya ilişik tutuklu sayısı 4’e yükseldi.

28 Familya 2021 yılında Adapazarı ilçesi Tepekum Mahallesi Beyhekim Sokak’ta kâin özel hastane uğrunda yaşanan silahlı kavgaya ait sevgili sürüyor. Bu çerçevede Sakarya 3’üncü Sakil Ceza Mahkemesinde görülen davada vakfedilmiş sanık H.B., tutuklanmadan kendisine yargılanan İ.İ., M.K.İ. ve H.İ. ile canip avukatları mahkemede amade bulundu. Görülen duruşmada ise duruşma heyeti H.B.’nin mevkufiyet halinin devamına İ.İ., M.K.İ. ve H.İ.’nin ise “bilerek cani” suçundan tutuklanmasına değişmeyen verdi. Bu çerçevede konuya ilgilendiren vakfedilmiş sayısı 4’e yükseldi.

Ne olmuştu

Olay, 28 Karı 2021 tarihinde öğlen saatlerinde Sakarya Adapazarı ilçesinde bulunan hususi tıpkı hastanenin önünde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Adapazarı ilçesi Tepekum Mahallesi Beyhekim Sokak’ta bulunan hususi şifahane önünde H.B., nikah konvoyunda ağız dalaşı yaşadığı 3 kişiye yanında taşıdığı silahla kurşun yağdırdı. Kurşunların hedefi olan Yüksek Atmaca, F.A., A.A. yaralandı. Bölgede bulunan özel hastanenin keyif ekipleri aceleten yaralılara müdahale üzere bölgeye koştu. Konunun malumat verilmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaşanan yılgı hücum sonrasında afiyet çalışanlarının yaralılara müdahale ettiği anlar vatandaşlar vasıtasıyla saniye saniye kaydedildi. Kaydedilen görüntüler yaşanan dehşeti gözler önüne serdi. Fenomen namına gelen esenlik ekipleri yaptıkları ilk müdahale sonrasında yaralılardan F.A. ve A.A.’yı Sakarya Üniversitesi Terbiye ve Araştırı Hastanesine kaldırılarak tedavi altına makbuz. Güç gaileli namına hastaneye kaldırılan Ali Atmaca burada yapılan cümle müdahalelere karşın kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Konuya ilişik olarak tetkik başlatan polis ekipleri, şüpheliyi ihata etmek için himmet başlattı. Kimliği belirlenen aynasız 27 yaşındaki H.B., olaydan tahminî 1 sene sonra İstanbul’da yakalanırken olaya karıştığı belirleme edilen İ.İ., M.K.İ. ve H.İ. isimli 3 şüphelide gözaltına alındı. Sevk edildikleri mahkemece H.B. tutuklanırken başka 3 yabansı adli kontrol neredeyse azade bırakıldı. – SAKARYA

Share: