Dernekevi Mahsulat ve Bitap Fabrikası üretiyor, Bayburt kazanıyor

Geçtiğimiz kamer açılışı gerçekleştirilen Bayburt Belediyesi Dernekevi Mahsulat ve Turşu Fabrikası’nda üretilen ürünlerin satışının yapılacağı Üretimlik Mir Mağazası faaliyete geçti.

Şeyh Hayran Mahallesi Martir Osman Sokak’ta kâin mağazada ayrıca güdük bir süre sonra faaliyete geçecek olan belediyenin aynı özge istihdam odaklı projesi Et İşleme Tesisinde üretilecek ürünlerinde satışı bile yapılacak.

Mağaza ile ilişik açıklamalarda mevcut Belediye Reisi Hükmü Pekmezci mağazanın açılışı ile beraber vatandaşlara nişane arzının başladığını belirterek, “Geçtiğimiz ay Bayburt Belediyesi tarihinde aynı önceki olan vatandaşlarımıza şehremaneti bünyesinde istihdam olanağı sağlayan Dernekevi Mahsulat ve Aygın Fabrikamızın açılışını gerçekleştirdik. Şimdide bu ürünleri vatandaşlarımıza duyurmak hesabına üretimlik komutan mağazamızı faaliyete geçirdik. Vatandaşlarımız bu mağaza aracılığı ile fabrikamızda üretilen mecmu ürünlere hemencecik ulaşabilecek.” ifadelerini kullandı.

Bu mağazada ayrıca güdük benzeri süre hayata geçecek olan aynı sair muhteşem proje Cilt Entegre Tesisinde üretilecek sucuk, sızgıt ve pastırma kabil ürünlerinde satılacağını söyleyen Başbuğ Pekmezci, “Bayburt Belediyesi adına yüzde beniz saf olan ve ahali değmeden ürettiğimiz ürünleri vatandaşlarımıza sunma ediyoruz. Mağazamız hafta arası 09.00-18.00 hafta sonu ise Cumartesi 09.00-14.00 saatleri arası örtüsüz olacak. Vatandaşlarımız fabrika mir mağazamızdaki ürünlere direkt namına akla yatkın fiyatlarla ulaşabilecekler” dedi. – BAYBURT

Share: