Diyarbakır 3. mevzu haberi: Diyarbakır’da güdücü hatalarından kaynaklı ilçe bilançosu: 2 geberik, 453 dertli

Diyarbakır’da çoban hatalarından kaynaklı kaymakamlık bilançosu: 2 geberik, 453 yaralı

DİYARBAKIR – Emniyet Umumi Müdürlüğü Gidiş Geliş Başkanlığı istatistiklerine bakarak, Diyarbakır’da eylül ayında meydana mevrut trafik kazalarında 2 sevimli öldü, 453 can yaralandı.

Itimat Umumi Müdürlüğü Trafik Başkanlığı, Diyarbakır’da ilkgüz ayı içerisindeki kaymakamlık bilançosunu paylaştı. İstatistiklere bakarak, 482 kazada, 453 yaşama yaralandı, 2 dirilik öldü. Kazaların 252’si âdem evladı ve yaralanmalı olurken 230’unun ise maddesel hasarlı olduğu açıklandı.

Ocak, küçük ay, mart, nisan, mayıs, haziran, orak ayı, ağustos ve ilkgüz aylarında meydana gelen 3 bin 734 kazada ise 3 bin 63 gönül yaralanırken, 16 gönül öldü. Kazaların bin 808’i âdem evladı ve yaralamalı olurken, bin 926’sı ise maddesel hasarlı kaymakamlık namına meydana geldi. Çoban hatalarının kazalara sebep olduğu açıklanan istatistiklerde, gidiş geliş kazalarında sunma sık tanıdık sürücü hataları ise anahtar hızı, yol, albeni ve trafiğin gerektirdiği şartlara uymamak, uç, derbent ve kaplamanın ev olduğu yerlerde intikal önceliğine uymamak, şerit izleme ve tahvil kuralına uymamak, arkadan darp, dönme kurallarına uymamak, kırmızı kandil veya görevlinin ‘dur’ işaretinde durmamak, anahtar giremez gidiş geliş işareti bulunan yerlere sarmak, muvakkat ve meslek geçitlerinde yavaşlamamak, yayalara geçiş hakkı kesmek, alkollü olarak anahtar yolmak, baş döndürücü tezce anahtar iletilmek, mürur yasağı olan yerlerden terk etmek ve kusurlu şekilde veya yasak olan yerlere otopark eylemek kendisine rapor edildi.

Share: