Diyarbakır haberleri… 15 Temmuz Federasyonundan Diyarbakır annelerine destek ziyareti

Çocuklarının terör örgütü PKK mensuplarınca dağa kaçırıldığını argüman fail ailelerin HDP mülk binası önündeki enik nöbeti sürerken, ailelere bindi ziyaretleri bitmeme ediyor.

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi mesul markajcı Diyarbakır annelerinin 3 Ilkgüz 2019’üstelik başlattığı oturma eylemi bin 134’üncü gününde bitmeme ediyor. 15 Temmuz Federasyonu Genel Başkanı Emrah Delicesine ve federasyon üyeleri Diyarbakır’a gelerek, uşak nöbeti markajcı aileleri mülakat etti. Burada ailelere çiçek dağıtan Delimsirek, ailelerle gelişigüzel HDP ve yıldırı örgütü PKK aleyhine slogan attı. Federasyon Başkanı Emre Delicesine, yaptığı matbuat açıklamasında Diyarbakır annelerine 3 Eylül 2019 yılında başlatmış olduğu enik nöbetini deminden üstelik kararlılıkla sürdürdükleri için teşekkür etti.

Oturma eylemindeki ailelerin anılarının ayrımlı acılarının ise ayrımsız olduğunu söyleyen Delice, “Burada gördüğümüz kabilinden anıları farklı ama acıları aynı olan annelerimizi bizler birer Sivil Sosyete Kuruluşu olarak duyduk, geldik ve gördük. Seslerine kulak verdik. Farklı bütün annelerimizi üstelik buraya nida ediyoruz. Teröre alın zinde ayakta durulmasını dilek ediyoruz. Tıpkısı zamanda 15 Temmuz Federasyonu kendisine annelerimizin hep maddi ve manevi desteğini sağlamakta kararlı ve yanlarında olmakta gururluyuz” dedi.

Diyarbakır annelerinin seslerine kulak verilmesi üzere çağrıda mevcut Şahin, “Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Lazıyla, Zazasıyla ve Alevisiyle bizler seçme ant aynı arada bulunmayı başarabilmişiz. Şuanda üstelik bire bir istikrarla ayrımsız arada bulunmaktayız. Bilcümle milletimize çığırmak istiyorum. Annelerimizin sesine kulak verelim. Onları işitelim ve ağızsız çığlıklarını duyalım. FETÖ, PKK, PYD adının ne olduğu fark etmeksizin ülkemize yapılmış olan bütün terör saldırılarını lanetliyoruz” ifadelerini kullandı. – DİYARBAKIR

Share: