Diyarbakır ruzname haberleri… İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır Çermik’te vatandaşlarla buluştu Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Gün Doğusu ile günindi beyninde hep farkı kaldıran, mutluluk insanına, ‘Bu ülkenin birinci sınıf vatandaşıyım’ dedirten anlayışı Recep Tayyip Erdoğan getirdi. Yalnız aynı Cumhur Reisi ve Başbakan değildi Tayyip Erdoğan, barışın, sevginin, kardeşliğin adamıdır, Türkiye’nin devrimcisidir.” dedi.

Diyarbakır’daki temasları kapsamında Kaplıca ilçesine sabık Icra Vekili Aristokrat, esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla görüştü, dava ve talepleri dinledi.

DÜRÜST Tümen İlçe Başkanlığını ülfet ederek, partililerle tıpkı araya gelen Soylu, tümen binasının önünden vatandaşlara seslenme etti.

Aristokrat, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ileterek, zor ve donuk günlerden geçildiğini, soylu erki saldırılarla karşı karşıya kalındığını, Kovid-19 salgını yaşandığını, Rusya ve Ukrayna arasında kavga başladığını anımsattı.

Dünyada kısa sürede bu gelişmelerin yaşanacağının kimsenin aklına gelmeyeceğini dile getiren Aristokrat, dünyada gıda, buğday krizi yaşandığını, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bilcümle dünyaya bu gıda krizini nasıl çözebileceğini gösterdiğini belirtti.

“Teröre bütün acun alın, biz dahi karşıyız”

Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bize hemen Diyarbakır’ın, Kaplıca’in, Şırnak’ın ve Hakkari’nin huzuru yetmez. Eğer Suriye, Şam, Irak, Bağdat, Erbil, Afganistan, Pakistan yaşayış içerisinde olmazsa Amerika, Avrupa daima bu ülkeleri karıştırırsa o dingildeklik ne büyüklüğünde huzurlu olursak olalım ferda öteki ahit dirimsel bizi bulur. Gün Tayyip Erdoğan’ı şöyle yazacaktır; ‘Kendi ülkesini yemeden içmeden kalkındırmak amacıyla mücadele fail ayrımsız âdem değil, benzeri zamanda bu milletin kardeşliğinin altına imza atan benzeri adamdır. Bu ülkede dizge kendisini rapor ediyor. Bizim terörün dışında on paralık kimseye alın benzeri meze söylediğimiz namevcut. Teröre bilcümle acun alın, tığ bile karşıyız. Tanrı şahit, ona etap attırmayacağız.”

Yakında yerel aracın milletle buluşacağını dile getiren Aristokrat, gelecek nesillere yaşanan sorunların bırakılmaması gerektiğini belirtti.

Aristokrat, “Zaman ülkenin 57 durumunda havalimanı var. Zaman Şarki ve Güneydoğu’nun gelişigüzel durumunda hava meydanı, darülfünun, sayrılarevi, statlar, mukassem yollar var. Gün Doğusu ile mağrip ortada bütün farkı kaldıran, mevki insanına ‘Bu ülkenin kaliteli vatandaşıyım’ dedirten anlayışı Recep Tayyip Erdoğan getirdi. Vakit Kaybetmeden ayrımsız Cumhur Reisi ve Başbakan değildi Tayyip Erdoğan, barışın, sevginin, kardeşliğin adamıdır ve Türkiye’nin devrimcisidir. Henüz yapacak çok işi var.” diyerek konuştu.

“Yarınlara umutla bakarak, mesaj vermeliyiz”

Aristokrat, Diyarbakır’ın çokça sayıda medeniyete ev sahipliği yaptığını belirterek, kentin inanç değerlerine değindi.

Bölgede coğrafyanın birlikte moral vermesi gerektiğini dile getiren Aristokrat, kentte planlı Sur Hars Yolu Festivali’nde aynı gecede 40-50 bin kişinin aynı araya geldiğini rapor etti.

Aristokrat, şunları kaydetti:

“Girmek insanların huzura, kardeşliğe ihtiyacı varmış. Üzerimizde vesayet oluşturmaya çalışanlara hep beraber kalkınarak, gelişerek ve yarınlara umutla göre tasarı vermeliyiz. Türkiye çarkıt Türkiye değil. Asayiş görevlilerinin vatandaşa zehir davrandığı değil, valinin, kaymakamın, şevket memurunun, jandarmanın, polisin, milletin emrinde olduğu bir Türkiye’deyiz artık. Bunu bilcümle bu arada yaşıyoruz. Daha iyisine göndermek bizim görevimiz. Yapacağımız amal var. Bunu fakat Recep Tayyip Erdoğan ile gerçekleştirebiliriz. 21 yıldır kendisine yapılanlara rağmen Amerika ve Avrupa’ya diz çökmedi Tayyip Erdoğan. Milletini hiçbir yerde kesit konusu yapmadı. Bedeli ve sonucu ne olursa olsun bu mücadeleden vazgeçmedi. Şimdi nereye geldik? Oteller meşgul Diyarbakır’dahi. Demincek diyorlar kim; ‘Diyarbakır pekâlâ sunturlu ve şerif bir yermiş, kaslı tıpkı yer.’ Doğu ve Güneydoğu’da yol, üniversite yoktu. Bugün Hakkari’ye, Şırnak’a profesörler öğüt vermeye gidiyor. Diyarbakır yemeden içmeden kendine ümit değil, Bağdat, Şam, Erbil, Afganistan ve Pakistan’a, etrafımızdaki hep coğrafyaya ümittir.”

“Bu sıkıntılardan Türkiye’yi çıkaracak liderin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır”

Dünyanın nazik tıpkı hesaplı kriz içerisinde olduğuna belen fail Soylu, doğal gaz fiyatlarının katlandığını rapor etti.

Aristokrat, “Avrupa buz pateni yaparken bu sıkıntılardan Türkiye’yi çıkaracak liderin adı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Tamam 300 almanak makası kapatıyoruz. Recep Tayyip Erdoğan’ın söylediği tıpkı kortej var, ‘Ne yaparlarsa yapsınlar, kendi göbeğimizi keseriz.’ Cenabıhak bizi size utangaç etmesin. Cenabıhak bize milletimize hizmet yapmayı baht etsin. Bize saygınlık edin, güvenin. İyilikleri anlatacağız, kötülüklerden arındıracağız. Bizim devriye vazifemiz budur, bunu yapmaya devam edeceğiz ve bunu herkese göstereceğiz.” şeklinde konuştu.

Bakan Aristokrat’ya ilçedeki temaslarında Kaplıca Belediye Başkanı Şehmus Karamehmetoğlu, DÜRÜST Tümen Diyarbakır Saylav Oya Eronat, SELIM Parti İlçe Başkanı Hayrettin Kızılarslan da zevcelik etti.

Share: