Diyarbakırlı dallar “Baziçe Karavanı” ile eğlendi

Firez ve Turizm Bakanlığı tarafından planlı “Uğur Firez Yolu Festivali”nde çocuklar Oyun Karavanı ile eğlendi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Firez ve Turizm Bakanlığı eliyle düzenlenen “Sur Firez Yolu Festivali”nde torunlar amacıyla türlü etkinlikler düzenleniyor.

Festival kapsamında füru üzere oyun sahası oluşturuldu.

Alanda çocukların ilgisini çeken, palyaço, maskot ve baziçe parkurların bulunmasının yanı sıra, çocuklarla baş bezi kapmaca, sek-sek, halat çekmece üzere geleneksel oyunlar oynandı.

Oyun Karavanı ile çevrim boyu uyumlu bire bir dönüş geçiren çocuklara kıraat alışkanlığı vermek amacıyla betik dağıtıldı.

Festivalin Uğur’birlikte yapılmasından kıran mutlu olduklarını tamlayan Serkan Telli, “Talih’un değme noktasında etkinlikler yapılıyor, balon uçuşları, çocuklarla ilişik etkinlikler, şiirler, dinletiler, çalgı, tiyatro, beyaz perde bu aktivitelere pespaye ihtiyacımız vardı. Etkinlikte emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Çocuğunu oyun alanına getiren Saraka Aydınlık Akpolat bile, “Iyicene bir etkinlik, çocuğumuzun eğlenmesi bizi mutlu ediyor, bu etkinliklerin gelecek yıllarda birlikte bitmeme etmesini isterim.” dedi.

Share: