DOĞRU Parti’li Karahocagil: “Serencam dönemde ‘sanatçı, tiyatrocu’ üstelik diyemeyeceğim zavallılar türedi”

YANLIŞSIZ Tümen Amasya Milletvekili Mustafa Uzun Karahocagil, “Son dönemde çok küsurat namına ‘şarkıcı, sanatçı, tiyatrocu’ dahi diyemeyeceğim zavallılar çıtırbom.” ifadelerini kullandı.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, öz dalında hayranlık uyandıracak, ayn kamaştıracak benzeri iz ortaya koyan kişilere “sanatçı” dendiğini söyledi.

Mustafa Uzun Karahocagil, “Son dönemde çokça mütezayit, hesabına “şarkıcı, artist, tiyatrocu bile diyemeyeceğim zavallılar ehliyetsiz. Deli ve sapkın halleri, davranışları, konuşmaları ve paylaşımları ile gündemi çalışır ediyorlar. Bu kişilerin amaçları hanek icra etmek değil.” dedi.

Sanatlarıyla gündemde kalamayınca, toplumda denk bulamayınca, çareyi dolaylı ve direkt milletin değerlerine, gelenek göreneklerine saldırmakta bulduklarını kaydeden Karahocagil, “Sapkınlıklarını aksettirmek namına dahi gösterilerinde LGBT bayrağı açıyor ve normalleştirme, meşrulaştırma adına propaganda yapıyorlar.” diye niteleyerek konuştu.

Karahocagil, karı yapısını ve değerlerini yıldırma fail sorunlara karşı icraat yapması için Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına çağrıda bulundu.

Belediyelere bile seslenen Karahocagil, “Umum belediyelerimizden ricam, kurum ve kuruluşlarımızı aşağılayan, ülkeyi kutuplaştırmaya çalışan, cemiyet düzenini ve ahlakını bozan bu azgınların dinleti almalarına okazyon vermemeleri.” ifadelerini kullandı.

Share: