DSP’den İhraç Edilen Sakat Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel: “12. Kurultaya Geliyoruz ve Umumi Komutan Adayıyım”

GÖKAY ŞİMŞEK

Demokratik Sol Öğür’den (DSP) 26 Mayıs 2021 tarihinde ihraç edilen çarkıt Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel, DSP Umumi Başkanı Önder Aksakal’ı eleştirerek “AKP kontenjanlarından nereden namzet olurum, nereden tıpkı takviye kaparım diye Sayın Cumhurbaşkanı’na alaz alev yalvaran sen. Bunları, doğruları anlatınca partimden ihraç olan ben haydi oradan. Hodri yer, 12. Kurultay’a geliyoruz ve umumi komutan adayıyım. Üyeliğimi kabul edin, kurultayda yiğitçe, aslanca çarpışalım” dedi.

Demokratik Sol Parti (DSP) Umumi Başkanı Alemdar Aksal ile yönetimini eleştiren izah eden 9 kişiden 3’ü 26 Mayıs’ta partiden ihraç edilmiş, ihraç edilenler arasında DSP Bilecik İl Başkanı Sinan Demirel de düzlük almıştı. Bilecik Cumhuriyet Meydanı’nda zaman izah fail Demirel, şöyle konuştu:

“EKONOMİMİZ TAMAMEN ÇÖKTÜ, TÜRK PARAMIZ DÖVİZ KARŞISINDA YERLE BİR OLDU”

“Bildiğiniz kabilinden ülkemiz serencam 20 yıldan beridir sonuç artçı durumlarını bu sene tamamen zaman yüzüne çıkarttı. Ekonomimiz tamamen çöktü, Türk paramız döviz karşısında yerle bir oldu ve bu azimet ferah bire bir azimet değildir. Veli sahillerinde Palikarya kışkırtmaları, Güneydoğu ve Doğu’da PKK terör örgütünün sabotajları, kuzeyimizde Ukrayna- Rusya savaşı ülkemiz ağiz ağiza aynı kaos içindedir. Daha evvel kurulan partiler, parti liderleri halkın arasına girmişken ve bu konularla ilişkin nara nara bağırırken Demokratik Sol Öğür Umumi Başkanı Sayın Önder Aksakal ne yapmaktadır? 2019 yılında kurultayda delegeler kendisine, ‘Gittiğin kere el değil vurdumduymaz dön’ dedikleri halde dümenini ağiz ağiza sağa kıvırmıştır. Bir sene 2019’da Cumhuriyet Altını Ahali Partisi Umumi Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu hakkında, ‘Hadi oradan’ çıkışıyla gündeme güçlenmiş ve yandaş medya kanallarında günlerce Kemal Kılıçdaroğlu üzerinde basın tepinmiştir. Çözme böyleyken, demin Önder Evliya’a iskandil etmek gerekmez mi?” dedi.

“NEREDEN BİR KOLTUK KAPARIM’ DİYE SAYIN CUMHURBAŞKANI’NA YALIM YALIM YALVARAN SEN. BUNLARI, DOĞRULARI ANLATINCA PARTİMDEN İHRAÇ OLAN EGO”

Sinan Demirel, Alemdar Duayen’a yönelik şu ifadeleri kullandı:

“İl başkanın ölür cenazesine gitmeyen sen. Yağlı ballı açılışlar peki, açılışlara avenelerinle revan sen. Akdeniz sahillerinde içtiğin biranın parasını partiye ödeten sen. İçişleri Bakanlığı’nın sana bahşettiği 2 hayalet plakanın birisini kendi aracına takıp, gezip dolaşan sen. 2019’da sair partilerden aday gösterilmeyince o şahısları öz partine alıp aday gösteren sen. ‘AKP 2015’ten sonraları milliyetçi bir çizgiye geldi, bizde onu destekliyoruz’ diyen sen. ‘Kim bundan sonra saylav verirse ittifakı onunla kurarız’ diyen sen. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten sonraları ülkemize arazi kazandırmış rahmetlik Bülent Ecevit’in Kıbrıs anmalarında adı okunmazken yerinde oturup kalkmayan, İYİ Fırka yöneticileri üzere orayı terk etmeyen sen. Cumhurbaşkanı’nın özel uçağıyla Ankara’ya dönen sen. Sana muhalif olan memleket başkanlarını kaçınan konularla görevinden düzlük sen. MDK üyesi Sayın Sefa Aykaç’ı, ‘DSP’bile neler oluyor yahu?’ dediği üzere Gestalt Düzen Bağı Kurulu’na bastırık yapıp kendisini ihraç eden sen. Çanakkale Köprüsü’nün açılışına giderken mülk ve kaza başkanlarına olgun vermeden orada kurdeleyi kesen sen. Umumi Komutan Yardımcın Sayın Şen Arazi kıç oyunları ile cezaevine düştüğünde onu savunman gerekirken, derhal kendini görevden alıp onun yerine Umumi Başkan atayan sen. Acaba AKP kontenjanlarından nereden namzet olurum, nereden aynı koltuk kaparım diyerek Sayın Cumhurbaşkanı’na şule sıcaklık yalvaran sen. Bunları, doğruları anlatınca partimden ihraç olan ben haydi oradan. Hodri düz, 12. Kurultay’a geliyoruz ve umumi komutan adayıyım.

“ÜYELİĞİMİ KABUL EDİN, KURULTAYDA ERKEKÇE, YİĞİTÇE ÇARPIŞALIM”

Bu benim üyelik formum. 26 Mayıs’ta beni ihraç ettiniz bunu size iade göndereceğim. Üyeliğimi akseptans edin, kurultayda erkekçe, yiğitçe çarpışalım. Bugün itibariyle Bilecik Demokratik Sol Fırka ilçeleri toplu çekilme kararı aldılar, üyeliklerinin saklı kalması kaydıyla.”Share: