Dünyanın ikinci balaban kraterinden muhteşem kar manzaraları

Dünyanın ikinci balaban kraterinden büyük kar manzaraları

BİTLİS Dünyanın ikinci balaban krateri olan Bitlis’in Tatvan ilçesindeki 2 bin 948 rakım yükseklikteki Nemrut Kraterinde yağan karla gelişigüzel seyrine bıkılmayan görüntüler oluştu.

Avrupalı Rastgele Destinasyonları Projesi çerçevesinde mükemmelliyet ödülü” alan Nemrut Kalderası, yağan karla alay malay tamamen beyaza büründü. Abece ayrı kışı ayrı sunturlu olan Nemrut Kalderası, beyaz zehir gelinliğini giymiş önemli kış manzarasıyla adeta kendine hayran bırakıyor. Bölgenin yüce destinasyonlarından olan Nemrut Krater Gölü, karla birlikte oluşan kartpostallık görüntüsüyle şita aylarında birlikte tehlikeli ziyaretçi akınına uğruyor. Saf güzelliklerinin birlikte barındırdığı hamam ve antipatik gölleri, buz mağarası ve biyoçeşitliliğiyle gelişigüzel sene binlerce domestik ve yabancı turistin akınına uğrayan kaldera, karlı görüntüsüyle görenleri adeta mest ediyor.

Vatandaşlar akın etti

Yağan kar sonrası oluşan yüce manzarayı yerinde örtmek talip vatandaşlar, 2 bin 948 yükselti yükseklikteki kalderaya akın yazar bereketli artağan foto çekmeyi ihmal etmiyor. Referans üstüne ülfet ettiği Nemrut Kraterine hayran kaldığını belirten Emrullah Tüzün, “Alfabe ayrı, kışı ayrı iyice demişlerdi. Yoz de öyleymiş. Kışın ilk defa ayazlık imkanım oldu ve bu görüntüye adeta hayran kaldım. Süfli üstelik yazı ayrı ama kışı dahi ayrı güzelmiş. Herkese burayı konuşma etmeyi tavsiye mektubu ediyorum” dedi. Ziyaretçilerden Mehmet Okay ise dünyanın ikinci büyük kraterinin şita görüntüsüyle iyicene manzaraya ehil olduğunu dile getirdi.

Öte yandan; yağan karla gelişigüzel parafin gelinliğini giyen Nemrut Kalderasında oluşan şanlı kar manzaraları havadan da görüntülendi.

Share: