DÜRÜST Partili Zehra Taşkesenlioğlu’nun görüntülerini Sedat Peker’e vermekle suçlanan Ünsal Ban, erkin bırakıldı

Cürüm örgütü liderliğinden hâkimiyet giyen Sedat Peker, çarkıt Sermaye Piyasası Kurulu Başkanı Uca Fuat Taşkesenoğlu, kardeşi AK Öğür Erzurum Mebus Zehra Taşkesenoğlu, Cumhurbaşkanı Danışmanı Serkan Taranoğlu, Eski Kıran Emniyeti Umumi Müdürü Salih Orakcı ile ilişik tıpkı vergi sarmalı olduğuna ait iddialarda bulundu. İddialar karşı İstanbul Cumhuriyet Altını Başsavcılığı yoluyla soruşturma başlatıldı. Mavera yandan Sedat Peker, metrukiyet aşamasındaki eşinin çektiği Zehra Taşkesenlioğlu’nun evdeki görüntülerini da paylaştı.

GÖRÜNTÜLERİ PEKER’E VEREN ÜNSAL BANA MUĞLA’DA YAKALANDI

Taşkesenlioğlu’nun evdeki görüntülerini Sedat Peker’e vermesi zımnında hakkında denetleme kararı çıkarılan Ünsal Ban, Muğla’da yakalanmıştı. Ban’ın şoförünün eşi ve baldızının evdeki evrakları yakmaya çalıştıkları sırada yakayı ele verdikleri da belirtildi.

SERBEST BIRAKILDI

Ankara Güven Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi Gasp Çağ Amirliğindeki işlemleri tamamlanan Ban ve beraberindeki 3 suratsız, afiyet kontrolü amacıyla hastaneye götürüldü. Adliyeye getirilen şüpheliler, soruşturmayı yürüteç savcıya tabir verdikten sonra hazar ceza hakimliğine sevk edildi. Bed Ban “konutu ayrılma etmeme”, sair şüpheliler ise farklı adli taharri şartı hükümleri uygulanarak başıboş bırakıldı.

NE OLMUŞTU?

Suratsız Ban üzerine, metrukiyet aşamasındaki eşine ilişik ferdî verileri kombinasyon suç örgütü elebaşıyla paylaşma, zılgıt ve şantaj suçlamaları dolayısıyla 29 Ağustos’ta denetim kararı verildi.

Aynı dönüş dar dışına kaçmaya çalıştığı tam Muğla’nın Milas ilçesinde şoförü Ahmet K. ile yakalanan Ban, karaca yoluyla Ankara’ya getirildi. Ahmet K’nin Gölbaşı ilçesindeki evine taharri yapmak amacıyla revan polis ekipleri, zanlının eşi Neslihan K. ve baldızı Zeynep Naz H’yi bazen evrak ve dijital materyali bahçede yakarken yakaladı. Bu eylemleri zımnında söz konusu adlar da soruşturmaya dahil edildi.Share: