Duygusal dostların imdadına ‘Canbulans’ yetişecek

Birey dostların imdadına ‘Canbulans’ yetişecek

Denizli’de duygusal dostlara özel evvel hayvan ambulansı

DENİZLİ – Türkiye’nin yer gündeş Sokak Hayvanları Barınma ve Iyileştirme Merkezine cemaat olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, yanık yahut yardıma eksikli çıkmaz hayvanlarına müstacel şaka etmek üzere “Canbulans” adı verilen tüm teşekküllü hayvan ambulansını hizmete aldı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi, çıkmaz hayvanlarına yönelik elan gündeş ve konforlu şartlarda hizmet atfetmek amacıyla sürdürdüğü çalışmalarına benzeri yenisini elan ekledi. Türkiye’nin bildirme gündeş ve arz büyüklerinden olan Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne eş Denizli Büyükşehir Belediyesi yaralı veya yardıma kadın çıkmaz hayvanlarına evgin müdahalede çıkmak üzere “Canbulans” ismi sunulan acil müdahale aracını hizmete aldı. Bu çerçevede Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan, can dostlara imge olacak Canbulans ismi verilen ivedili engelleme aracını inceledi. Denizli Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan programa Yer Himaye ve Kontrol Dairesi Başkanı Ramazan Kırmacı ile memur veteriner hekimler eşlik etti. Başbuğ Zolan burada kül teşekküllü hayvan ambulansı için bilgi aldı.

“Bizim canımızdan değişik görmediğimiz için”

2018 yılında Denizli’ye kazandırdıkları Büyükşehir Belediyesi Çıkmaz Hayvanları Tahaffuz, Rehabilitasyon Merkezi ve Natürel Dirim Parkı’nda sokak hayvanlarına müteveccih dirimlik çalışmaların sükse ile sürdürüldüğünü kaydeden Başbuğ Zolan, “Arada Sırada kaymakamlık yahut farklı sebeplerden dünya çıkmaz hayvanlarımızda yaralanmalar, hastalıklar olabiliyor. Onlara ivedi ulaşmamız gerekiyor. O canları bizim canımızdan farklı görmediğimiz amacıyla hayvan ambulansı almayı umu ettik ve kamu donanımlı aracımızı bünyemize kattık” dedi.

Hayvan ambulansına ‘Canbulans’ adını verdiklerini kaydeden Komutan Zolan, şöyle konuştu: “Tıpkı can dostumuzu üstelik kurtarmaya vesile olursak tığ kendimizi bahtiyar addederiz. Bunun amacıyla tam imkanlarımızı seferber ediyoruz. Allah’ım esaslı ve uğurlu eylesin” ifadelerini kullandı.Share: