Edirne’de çiftlikte cuşiş: Can pazarı yaşandı, hayvanat öldürme oldu

Edirne’nin Lalapaşa ilçesinde büyükbaş hayvan çiftliğinde çıkan yangında alevlerin beyninde çevrili artan onlarca hayvanı yetmek için karye halkı saniyelerle yarıştı. Yangında birçok efsanevi kurtarılırken, 3 buzağı ve 1 kapik öldürme oldu.

Lalapaşa’nın Taşlımüsellim köyünde benzeri çiftlikte ateş çıktı. Alevlerin saman balyalarının bulunduğu alana sıçramasıyla alevler ürkütücü boyuta ulaştı. Dakikalar süresince tamlık kom yalaz topuna döndü. Utanmak kırcı anların yaşandığı esnada, kom sahibi Nurlu Seyit ve köy halkı canları pahasına çiftlikte alevlerin beyninde çevrili kalan 40 kocabaş hayvanı kurtarmak için canla başla uğraş etti. Uzun uğraşlar sonucu 37 kocabaş efsanevi alevlerin arasından kurtarılırken, 3 buzağı ve 1 köpek alevlere doğrulama oldu. Can pazarının yaşandığı çiftlikte balaban maddi hasar meydana geldi.

“Hararet havadan görüntülendi”

Saman balyalarının ve çiftlikte mevcut eksiksiz ürünlerin küle döndüğü coşkunluk dron ile açıktan görüntüledi. Selen verilmesi üstüne görüngü hesabına itfaiye ekipleri atıf edildi. Ekiplerin detaylı süren çalışmaları sonucu yangın söndürüldü.

“Kom sahibi tahakküm anlar yaşadı”

Konuşurken print anlar ruhlu çiftlik sahibi Ziya Seyit, “Karma muğlak aynı kalp içerisindeyim ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Çiftlikte mevcut hayvanlarımızı çıkarttık amma 3 buzağımızı ve 1 köpeğimizi maatteessüf kurtaramadık. Saman balyaları, ağılımız ve çatılar hepsi yandı” dedi. – EDİRNE

Share: