Ekipler yaralılar, kafasız kadınlar ise tavukları yönetmek için seferber oldu

Ekipler yaralılar, mankafa kadınlar ise tavukları örtbas etmek üzere seferber oldu

Kamyonet ile çarpışan araba adeta ikiye bölündü: 5 yaralı

BOLU – Bolu’da pikap ve otomobilin kelle kafaya çarpışması neticesinde meydana mevrut kazada 5 kişi yaralandı. Hurdaya dönen otomobilin bagajından yola savrulan tavuklar ise et kafalı kadınlar tarafından kurtarılarak, kümese götürüldü.

Kaza, Abant Gölü Milli Parkı yolu Ömerler Köyü mevkiinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Abant Gölü Milli Parkı yönünden Bolu istikametine giden Onur K. yönetimindeki Orman İşletme Müdürlüğü’ne kapalı 81 BEYGIR 923 plakalı kamyonet, karşı yönden gelen Mülk P. idaresindeki 14 ABT 901 otomobille mebde kafaya çarpıştı. Kazada otomobil sürücüsü Servet P. ile araçta mevcut Mustafa K., Nurgül K., Kamil K. ve kamyonette kâin Entelektüel A. yaralandı. İhbar üzerine bölgeye esenlik, itfaiye ve cingöz ekipleri irsal edildi.

Otomobilde sıkışan çoban Mal P., itfaiye aracı ve esenlik ekipleri vasıtasıyla kurtarıldı. Esenlik ekipleri yoluyla görüngü durumunda önceki müdahalesi yapılan yaralılar, hastaneye kaldırıldı.

Köylü kadınlar seferber oldu

Kazanın arkası sıra otomobilin bagajında kâin iki tavuk ve bir horoz çimenlik alana savruldu. Çalılıkların arasına giren tavuklar ve horoz, Ömerler köyünde dallı güllü kadınlar marifetiyle uzun uğraşlar sonucunda bulundukları yerden çıkarıldı. Hayvanları kümeslerine götüren kadınlar, “Hayvanları tilkiler yemesin diye niteleyerek kümese götürüyoruz. Sahipleri gelip bizden alabilirler” dedi.

Share: