Ekol öncesi ve birinci sınıflar eğitime başladı

Meslek öncesi ve birinci sınıflar eğitime başladı

Vekillik marifetiyle hazırlanan harmoni programı nedeniyle meslek öncesi ve ilkokul kaliteli öğrencileri bugün itibariyle öğüt başı yaptı

SİVAS Vekillik marifetiyle hazırlanan ahenk programı nedeniyle meslek öncesi ve ilkokul birinci sınıf öğrencileri bugün itibariyle ders başı yaptı.

Eksiksiz Türkiye’de olduğu gibi Sivas’ta da meslek öncesi ve beş nitelikli öğrencileri ekol yolunu tuttu. Milli Terbiye Bakanlığı’nın meri programa dayalı illere gönderdiği yazıya göre, ekol öncesi yetişek ve beş 1. sınıf okula neva çalışmalarında oyun ve meydanda hava etkinliklerine ağırbaşlılık verilecek. Öğrencilerin öğretmenler nezdinde oyun, acıklı, içtimai ve sportif etkinlikler tarafından öğrenme ortamını, okulunu, sınıfını, arkadaşlarını tanıması ve meslek kurallarını öğrenmesi sağlanacak. Eğitimin ikinci gününde veliler çocuklarıyla alay malay okula anbean okulun tüm bağırsak ve aut mekanlarını birlikte gezecek. Program 9 Eylül’de sona erecek.

“Çokça mutluyuz çocuklarda okulları çok seviyor”

Mektepli velisi Alper Arslan, “Çocukları ilkokula hazırlamak üzere getirdik. Çokça sevdiğimiz tıpkı okul, çocuklarım 3,4 ve 5 yaş gruplarına katıldı. Anaokulunun faydasına inandığımız için çocuklarımı getiriyorum. Haddinden Fazla mutluyuz çocuklarda okulları çok seviyor, onlarda bahtiyar olduğu amacıyla bizde çokça mutluyuz” dedi.

“Heyecanlıyız”

Ateşli olduğunu belirten mektepli velisi Mustafa Kazar, ” Heyecanlıyız, 2.çocuğumuz, annesi ile gelişigüzel getirdik. Ülfet haftası bu hafta kısmı yerine heyecanlıyız. Onlardan daha heyecanlıyız. İlk çocuğumuz büyüklüğünde el olmadı. İlk çocuğumuz da zorlanmıştık” diyerek konuştu.Share: