Elazığ haberleri! Elazığ Stadyumu’nda sona akilane

Elazığ Stadyumu’nda gelinen akıbet aşamaya ilgilendiren Bilgisizlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Muazzez ile MYS Defa Çatı A.Ş. yetkilisi Selek Işıkver bilgiler verdi.

Elazığ Stadyumu’nun yapımında son aşamaya gelindi. Toyluk ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Aziz ve MYS Misil Yapı A.Ş. yetkilisi Kerim Işıkver, icraat karşı bilgi verdi. Stadyumun teslimi öncesinde son kontroller ve belde düzenlemeleri gerçekleştiriliyor. Işıkver, hayatlarında bu büyüklüğünde muhteşem yer turan Elazığ spor‘un maçlarının oynayacağı ve bir nice özelliği ile birlikte Türkiye’üstelik serencam yıllarda yapılmış sunma majör statlardan biri olan Elazığ Kent Stadyumu’nda çalışmaların sonuna akıllıcasına gelindiğini söyledi. Işıkver, “Süre atfetmek hangi büyüklüğünde doğru evet bilmiyorum amma ayrımsız kamer, 40 çevrim içerisinde şehrimize haddinden fazla uzun yıllar bakım verecek stadyumumuzun hizmete açılacağı günlere bütün bu arada yürüyeceğiz inşallah. Şu anda kasaba düzenlemesi imalatları başladı. Bundan ahir süreçlerde bizim adımıza haddinden fazla lezzetli benzeri heyecan var. Şüphesiz toparlarız, lacerem yaparız bilmiyoruz ama bundan sonraki süreçlerde Elazığ’la beraber, Elazığlıyla bu arada bilcümle beraber burada pekâlâ Elazığspor’u ilişkin olduğu yere baştan taşırız, kuşkusuz Elazığspor’u toparlarız de Süper Lig’e büyüklüğünde nasıl bire bir reviş başlatırız, onun hesabını yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’de bir nice şehirde de stadı yapılan takımlar önce tabur düştüler, sonra çok çabuk tıpkı şekilde yükseldiler. Diliyorum, umuyorum bu yaptığımız hizmet Elazığspor’umuzun faydasına peki, Elazığspor’umuzun dahi yüz kere ait olduğu bizleri sevince boğduğu, bizleri bilcümle bu arada benzeri tasavvur için birleştirdiği muvaffakiyetli ortamına birlikte dönüşmesine vasıta evet diliyorum” dedi.

“Kendisinden bahsettiren ayrımsız stadyum”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Ermiş ise, “Elazığ Stadyumu filhakika bırakın sporu, şehrin en büyük yatırımlarından bire bir tanesi. Bittabi ki Elazığ Stadyumu 15 günde müsabakalarının, futbol müsabakalarının oynanacağı aynı stadyumdan mavera içerisindeki çökertme salonlarıyla ve localarıyla, işletmeleriyle bura hakikatten bir dirim haline gelecek ve dinç stadyum inşallah yapacağız. Tabii stadyumun tezelden yan tarafında birlikte ayrımsız spor salonumuz mevcut. Bu spor salonumuzun dahi içerisine tekrar çökertme salonları var. Bu çökertme salonlar nedir diye niteleyerek soracak olursanız; tığ bütün stadyumumuzda 4 ve taraf taraftaki spor salonunda birlikte 3 parça çökertme salonla toplamda 7 çıngı çökertme salonu barındırıyoruz. Bunların içerisinde tatami sporlarının, ring sporlarının ve alelhusus mızıka sporlarının bile meydan aldığı 16 pasaj bakir branşın bu karmaşa içerisinde gençlerimize ve Elazığ sporuna inşallah hediye edeceğiz. Gerçekten makro tıpkısı stat. Özellikle aut mimarisi gelip izleyenlerin ve çevresinden geçenlerin çokça bahsettiği benzeri AVM’yi yakın görüntüsü var” diye niteleyerek konuştu.

“Elazığlıların ve sporun emrine verilecek”

Stadyumun aut cephesini prekast, cam ve çeliğin oluşturduğunu aktaran Aziz, “Bu adamakıllı bina müteahhit firmanın üstelik rapor ettiği kabilinden 30-40 dönem kabilinden bire bir süre sonra inşallah bir zıtlık olmazsa Elazığlıların ve sporun emrine verilecek. Bu stadyum hem deprem hem pandemiye karşın 2022’nin sonuç baharında inşası ödemek üzere. Ego şehrim ve sporun yerine de herkese teşekkür ediyorum” cümlelerine saha verdi. – ELAZIĞ

Share: