Elazığ selen… İmamoğlu, Binali Sebep ve Beyaz Zehir İşçilerini Otama Gördükleri Hastanede Konuşma Etti

İstanbul Büyükşehir Uray (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yatan sakat Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile YANLIŞSIZ Fırka İstanbul milletvekili Şamil Ayrım’ı ülfet etti. Bir hastanede yatan, Amasra maden faciasında yaralanan eroin işçisi İbrahim Çeliktaş’ı odasında mülakat edip diğerlerinin durumu üzerine bilgi aldıktan sonra aileleriyle tıpkısı araya gelen İmamoğlu, “Bu dakika itibariyle devletimizin herhangi bir kurumu hem kaybettiklerimizin yakınlarına hem burada sizlerin yakınlarına seçkin tür kucağı açacaktır. Evlatlarınız, evlatlarımızdır. Kardeşler, kardeşlerimizdir. Ahali birliğiyle yaraları saracağız” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Azerbaycan’de meydana mevrut trafik kazasında yaralandıktan bilahare Türkiye’ye getirilen ve Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yatan eski Başbakan ve TBMM Başkanı Binali Yıldırım ile SELIM Öğür Saylav Kaplayan Ayrım ile Bartın Amasra’birlikte yaşanan grizu patlamasından gaileli kurtulan madenciler ve metrobüs kazasında yaralanan İETT şoförü Mahsun Kibar’ı sökel yataklarında mülakat etti.

Baştabip Prof. Dr. Nurettin Yiyit rehberliğinde ziyaretlerini eden İmamoğlu, Saika’ı ziyaretinin ardından hastanede yatan 6 madencinin aileleriyle bire bir araya geldi. İmamoğlu, Sertabip Prof. Yiyit ile alay malay yaptığı ziyaretlerle ilgilendiren gelişmemiş bilgiler verdi. 6 eroin işçisinden durumu dayanıklı olan İbrahim Çeliktaş’ı odasında görüşme ettiğini belirten İmamoğlu, yavaş bakımda tedavileri devam eden Ayhan Akgül, Taner Abat, Erol Bulduk, İzzet Doğru ve Remzi Taşkömür’ü müşahede olanağı bulamadıklarını aktardı.

“DEVLETİMİZİN SEÇME KURUMU TEMAS TIP KUCAĞI AÇACAKTIR”

Hep hastaların haddinden fazla kısmık tıpkı tıbbi takipte olduklarını tamlayan İmamoğlu, şunları söyledi:

“Aileler, haddinden fazla güzelce bir ortamda, çocuklarıyla bu arada. Çokça altın aynı sülale sahipliği yapıyor Başhekimimiz, kurumumuz. Sizler, hepimize emanetsiniz. Tabiatıyla kayıplarımız bizi çokça üzdü. Içten üzdü. Hepimizin başı sağlıklı olsun. Amma kurtulanlar bile bizim tabiri caizse buruk sevincimiz oldu. Onları dahi ayrımsız zaman ilk esenlikle koçmak istiyoruz. Allah korusun onları. İyi bir otama süreciyle, imge ediyoruz en zinde şekilde hayata tutunacaklar.

Bu an itibariyle devletimizin rastgele kurumu hem kaybettiklerimizin yakınlarına hem burada sizlerin yakınlarına her tip kucağı açacaktır. Evlatlarınız, evlatlarımızdır. Kardeşler, kardeşlerimizdir. Umum birliğiyle yaraları saracağız. Cenabıhak tıpkısı elan göstermesin. Yeryüzü tedbirli şekilde bu süreçleri henüz bereketli elbette kollayabiliriz, koruyabiliriz, teminat altına alabiliriz… Tabii onu dahi demek zorundayız, onu dahi bulmak zorundayız. Gene hepimize önceki olsun. Hepimizin başı iyi olsun. Tığ birlikte takipteyiz. Salim olsun başhekimimiz, bütün bilgileri bizimle bilcümle içtenliğiyle ve açıklığıyla paylaştı. Bize dahi sakıt tıpkısı şey olduğunda buradayız, devletimizin seçkin kurumunun, her biriminin olduğu kabil. Başımız sağ olsun. Cenabıhak korusun tedavi gören dostlarımızı.”

Share: