Elazığ’da 29 Ekim Cumhuriyet Altını Bayramı’nda JÖH’lerin gösterisi çağ kesti

Elazığ’üstelik 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı’nda JÖH’lerin gösterisi zaman kesti

ELAZIĞ – Elazığ’birlikte 29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı gerçekleştirilen tören ve etkinliklerle coşkuyla kutlanırken, İl Bitirmiş Komutanlığına ilişkin Bitirmiş Özel Harekat timlerinin gösterisi dem kesti.

29 Teşrinievvel Cumhuriyet Bayramı talih genelinde olduğu üzere Elazığ’bile üstelik valilik binası uğrunda kutlandı. Merasim, ihtiram duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajının okunmasının ardından Vali Ömer Toraman, günün valör ve önemini anlatım eden konuşmayı gerçekleştirdi. Öte yandan Cumhuriyet Altını Bayramının 99. yıl dönümü münasebetiyle İl Uyanık Komutanlığına merbut Bitirmiş Özel Harekat timlerinin silahlı ve silahsız gösterisi nefesleri kesti.

Türk milletinin beğeni ve şiarına genişlik uygunun cumhuriyet idaresi olduğunu belirten Elazığ Valisi Ömer Toraman, “Cumhuriyetimizin 99. yapılış yılı kutlamalarının akıllıca gururunu yaşıyoruz. Cumhuriyet Bayramımız mutlu olsun. Geçmişten günümüze verdiği mücadelede inandığı ilkelere bağlılığıyla esareti tek ahit kabullenmemiş bizleri bu yurdu ihsan etmiş atalarımızın iri hatırası olan bağlılığımızla bu bayramı bir asırdır kutlamanın gururu ve mutluluğu içerisindeyiz. Gün süresince başarısızlığa şevk göstermeyen kerim Türk milleti yaşadığı seçkin çeşit menfilik ve imkansızlığa karşın kadını, erkeği, yaşlısı ve genciyle topyekun inanç ve kararlılıkla giriştiği halas savaşımızı rastgele safhası nazirsiz kahramanlık destanıyla komple tarihte benzeri yepyeni bire bir zaferle sonuçlandırarak Türkiye Cumhuriyetini kurmuştur. Şişman Türk milleti iradesine pranga vurdurmayacağını zat kaderi üzerinde hiç kimsenin karışan olamayacağını, bu vatanın seçkin karış toprağını kişi kanıyla sulayarak kül dünyaya car etmiştir” dedi.

Programa Elazığ Valisi Ömer Toraman, CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, Cumhuriyet Başsavcısı Ömer Karişit, İl Inanma Müdürü Çap Baskın, İl Jandarma Komutanı Miralay Kasıt Evren ve STK temsilcileri katıldı.

Program Elazığ Belediyesi mehteran takımı gösterisi ve alay yürüyüşüyle sona erdi.

Share: