Emniyet kemeri benzetim aracından inenler inanma kemerinin önemini anladılar

Güven kemeri simülasyon aracından inenler güvenlik kemerinin önemini anladılar

BAYBURT – Bayburt İl Cingöz Komutanlığı ekiplerince, Cingöz Genel Komutanlığı Trafik Ofis Başkanlığına ait işlek tırda vatandaşlara uygulamalı gidiş geliş eğitimi verildi.

Gençosman Stadyumu içerisinde kâin spor salonu uğrunda kurulan Dinamik Gidiş Geliş Eğitim Bilimi Tırında çocuklara gidiş geliş kuralları anlatıldı. Inanma kemerinin tıpkı trafik kazasında ne denli cesim olduğuna özen bürümek ve gidiş geliş kazalarını yeryüzü aza ıskat etmek amacıyla planlı etkinliğe öğrenciler, vatandaşlar ve kollar sakil demet gösterdiler.

Ekiplerin kontrolünde Güvenlik Kemeri Benzetim Aracına bindirilen 15 yaşını önceki öğrencilerle alay malay yetişkinler münasebetsiz dönen, çarpmanın şiddetiyle sağa, sola savrulan açkı içerisinde trafik kazası anlarına tanıklık ettiler. Inanma kemeri simülasyon aracını test eden öğrenci ve vatandaşlar, araçtan indikten sonradan inanma kemerinin önemini anladıklarını, bundan sonra trafiğe çıktıklarında güven kemeri takacaklarını söylediler.

Benzetim aracından inen ve o anlara şahitlik fail bir öğrenci ise, “Çokça korkunç bir andı, itimat kemerinin önemini bu açkı sebebiyle anladım. Henüz ilkin güven kemeri takmadığım amacıyla güvenlik kemerinin bu kadar sağlam olduğunu bilmiyordum, bayağı düştüğüm anlarda üstelik güvenlik kemeri beni tuttu” diye konuştu. Arkadaşıyla alay malay simülasyon aracına binerek ilçe anlarına şahitlik fail benzeri diğer öğrenci ise, “Ego araca binen biriyim, ailemle trafiğe sâdır biriyim. Bu benzetim aracına binmeden geçmiş emniyet kemeri takan biri değildim. Simülasyon aracına bindikten sonradan güvenlik kemeri takmaya başlayacağım, vesile kullanan, kullanmayan herkes güven kemerini gerçeklenmiş taksın” dedi.

Öte yandan, etkinliğe katılan vatandaşlar alkollü hissi veren ispirto gözlüğü takarak penaltı atışları yaptı. Spor salonunda kurulan parkurda ise pedallı arabalara binen öğrenciler, kurnaz personeli nezdinde güven kemeri, gidiş geliş ışıkları, uyartı levhaları ve muvakkat geçitleri üzerine kılgısal eğitim aldı.

Share: