Engelli kadının, düğün hayalini kardeşleri hesabına getirdi

Engelli kadının, düğün hayalini kardeşleri yerine getirdi

ORDU – Ordu’üstelik düğün etme hayali olan 62 yaşındaki zihinsel özürlü Emine Konay’ın isteğini kız kardeşleri namına getirdi. Güveyi olmadan düzenlenen düğüne katılanlar eğlenceli ayakyolu geçirdi.

Fatsa ilçesinde zihayat 6 kız kardeşten birisi olan 62 yaşındaki Emine Konay, sabık yıllarda kardeşlerine arz nazik hayalinin dernek tahsis etmek olduğunu söyledi. Kardeşler, yeryüzü şişman ablaları olan ve zihinsel engeli mevcut Emine Kobay isimli kadının bu isteğini hesabına getirdi.

Dernek davetiyeleri bastırıldı, düğün damatsız gerçekleştirildi

Kardeşlerinin düzenlediği aranjman ile düğün hazırlıklarına başlanırken, katılımcılar üzere davetiye da bastırıldı. Cins düğünü aratmayan organize ile Emine Konay isimli kadının sunma büyük hayali gerçeğe dönüştü. Damatsız olarak yapılan düğünde kadın, kız kardeşleri ile dans yazar baziçe oynadı. Düğününde çok bahtiyar olduğu gözlenen Konay mevrut konuklara da teşekkürname ederek bu bahtiyar gününde yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti.

“Ablamız sakat olduğu için evlenemedi, bu hayalini gerçekleştirdiğimiz üzere mutluyuz”

Kardeşlerinden Sabahat Yılmayan, ablalarının bildirme büyük hayallerinden birisini namına getirdikleri üzere mutlu olduklarını belirterek, “Köyde bulunan evimizde otururken ablam, ‘gelinlik giyip aylamak istiyorum’ dedi. Ben üstelik onun bu isteğini kardeşlerimle paylaştım ve düğün yapmaya damatsız aynı şekilde karar verdik. Dernek davetiyemizi bastırdık, konuklarımızı nida ettik ve bu güzelce düğünü düzenledik. Bu isteğimizi yerimize getirirken çevremizdeki dostlarımız bile bizlere havari oldular. Ablam zihinsel sakat olduğu üzere evlenemedi. Tığ hayalini gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz” dedi.

“Ablamız bize Allah’ın emaneti”

Fransa’dahi tüvana kız kardeşi Merbutiyet Abu ise, “Sabahat ablam Emine ablamın dernek yapma isteğini bana söyledi ve o an çarçabuk o düğünü fora etmek hesabına kararı aldık. Fransa’bile yaşıyorum ve tarihi belirledikten sonradan buraya geldim. Ablam bize Allah’ın emaneti. Onu mutlu etmek için rastgele şeyi yapacağımızı bu etkinlikte göstermiş olduk. Namına antrparantez nişan yüzüğü aldım ve içine de ‘Allah’ın emaneti Emine Konay’ diyerek yazdırdım. Bizleri bu mutlu günümüzde boydak bırakmayan herkese haddinden fazla teşekkürname ederim” şeklinde konuştu.

Hayalini gerçekleştirdiğini belirten Emine Konay ise haddinden fazla mutlu olduğu ifade ederek, bu organizasyonu düzenleyen herkese teşekkürname etti.

Gerçekleşen düğün töreninde gelen konuklar arakçı müziğin eşliğinde elkızı Emine Konay ile doyasıya tıpkı düğün gecesi yaptılar.

Share: