EPDK, 11 doğal gaz dağıtım şirketinin mir tarifesini düzeltilmiş etti

Erke Piyasası Aranjman Kurumu (EPDK), 11 doğal gaz tevzi şirketinin üçüncü tanıtmalık aplikasyon dönemi düzensiz eş tarifelerinin düzeltilmiş edilmesine karar verdi.

EPDK’nin konuya ilgilendiren Kurul kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna bakarak, Akmercan Adıyaman Doğal Gaz Tevzi Endüstri ve Tecim KAZANÇ, Akmercan Batıkar Doğal Gaz Tevzi Endüstri ve Tecim SERPMEK, Enerya Ereğli Gaz Tevzi ZIYAN ETMEK, Udaş Uşak Doğal Gaz Dağıtım Uran ve Tecim YEMEK, Çorum Gaz Tevzi Sanayi ve Ticaret SAVUŞMAK, Kargaz Gaz Tevzi Uran ve Tecim KAZANÇ, Kayseri Gaz Dağıtım Pazarlama ve Ticaret ATLATMAK, Palen Enerji Doğal Gaz Tevzi End. ve Ticaret ATLATMAK, Palgaz Doğal Gaz Tevzi Sanayi ve Tecim KAZANÇ, Sürmeli Doğal Gaz Dağıtım Sanayi ve Tecim AŞ ile Bursa Şehiriçi Gaz Tevzi Ticaret ve Taah. EKMEK’nin 2022 ile 2026 yılları arasında makbul üçüncü prospektüs uygulama dönemindeki düzensiz koca tarifeleri düzeltilmiş edildi.

Perakende koca tarifeleriyle şirketlerin cümle tasarruf bedelleri baştan düzenlendi.

Söz konusu kararlar, 1 Son Teşrin bakımından makbul olacak.

EPDK’nin Resmi Gazete’de meydan alan bir gayrı kararına göre, ıstampa vergisi, periyodik etüt ve sayaç kalibrasyon gideri, ısıtma gazı gideri ve kokulandırma gideri tespitinde ana alınan değişkenlere ilgili öngörü değerleri ile üçüncü prospektüs uygulama dönemi gerçekleşmelerinin değişik olması halinde, söz konusu farklılıktan kaynaklanan sapmalar benzeri sonraki tanıtmalık aplikasyon döneminde düzeltilecek.

Share: