Erbakan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Kamuoyundan belirsiz hangi maksada müteveccih kimlerle hangi görüştünüz?”

Baştan Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Amerika’birlikte 8 saat ortadan kaybolduğunu belirterek, “8 saat gazeteciler, korumalar, bilcümle yetkililer atlatılmış, onlardan ayrı kamuoyundan adsız hangi amacıyla, kimlerle, ne maksada yönelik, nerede, kiminle, hangi görüştünüz? Saf namına milletimiz, kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor” dedi.

Baştan Bolluk Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Konya’de partisinin devlet başkanlığının 2. Yalın Kat Kongresi’hangi katıldı. Bire Bir otelde planlı kongrede mütekellim Fatih Erbakan, Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden ocağı faciasında hayatını kaybeden beyaz zehir işçilerine yağmur, tedavisi bitmeme edenlere de ivedili şifalar dileyerek sözlerine başladı. Erbakan, mugayeret partilerinin vadi aldığı 6’lı masayı bel ederek, “Bakınız şu masa başındaki 6 benzemez, ayrımsız birlikte masanın altında pinhan adsız sansız kuma HDP. Bu 7 kesim partinin bugüne büyüklüğünde yaptığı toplantılardan şu ülkenin, milletin hayrına yegâne konkre proje imdi mı Tanrı aşkına? Şu ekonomik krizden kurtulmamız için tıpkısı nesep paketi ortaya koyabildiler mi? Müfit. Tıpkısı somut proje ortaya koyabildiler mi? 6 aydır toplanıp toplanıp, ışık çektirip dağılıyorlar. Kızıl günü kadar toplanıp dağılıyorlar. farklı cumhurbaşkanı adayını ortaya koyamadılar. Cumhur Reisi adayı ortada bulunmayan” dedi.

“8 saat ortadan kaybolup, adsız sansız görüşmeler yaptı”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Amerika’dahi 8 saat ortadan kaybolduğunu belirten Erbakan, “8 saat gazeteciler, korumalar, bütün yetkililer atlatılmış, onlardan ayrı kamuoyundan muamma hangi üzere, kimlerle, ne maksada yönelik, nerede, kiminle, ne görüştünüz? Katıksız olarak milletimiz, kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor. 8 saat ortadan kaybolup, meçhul görüşmeler yaptı ve mantıklı bire bir cevabı hala beyninde yok. İstanbul Şehremini İmamoğlu biliyorsunuz bundan elan evvel İstanbullular kar çilesi altında çirkin haldeyken İngiltere Büyükelçisi’yle bilinmez kapaklı balık yerken yakalanmıştı. Esasen şehremini olduğu devir çift çift Londra’ya gidip orada dünya siyonizminin arz önde mevrut kuruluşlarından Chatham House’birlikte meşveret yapmıştı. Işık çektirip oradan ödül almıştı. Demincek bile Kılıçdaroğlu 8 saat ortadan kayboluyor Amerika’dahi. Illet gizli gizli işler yapıyorsun? Bu eren milletten neyi gizliyorsunuz, neyi saklıyorsunuz? Saf namına bu soruların cevabını bekliyoruz. Yeniden Bol Bolamat Partisi kendisine, milli kuruntu olarak diyoruz kim, biz Milli Görüşüz. Tığ yolu Amerika’dan geçmeden nüfuz ergin benzeri hareketin mensuplarıyız. Tığ kelimesi kelimesine Erbakan hocamız gibi güç ve nüfuz sahibi Amerika değil, Cenabı Cenabıhak’tır inancına sahibiz. Erbakan hocamız 1969 yılında başlattığı bu hareketi, yolu Amerika’ya düşmeden iktidara getirdi. Amerika’nın yanından birlikte geçmeden iktidara taşındık. Kendi ifadesiyle tırnaklarımızla sökerek aldık. İkinci 40 yılda gene Amerika’ya yolumuz düşmeden sırtımızı milletimize yaslayarak ve Cenabı Cenabıhak’ın izniyle, sebebiyle bu hareketi baştan iktidara taşıyacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

“CHP’nin peşine tutturulmuş İstanbul Sözleşmesi’nin geri getirilmesine aygıt oluyorsun”

İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına üstelik değinen Erbakan, “Diyorlar kim tığ nüfuz olursak, meclis çoğunluğunu elde edersek geçmiş yapacağımız iş İstanbul Sözleşmesi’ni vurdumduymaz aktarmak olacak. Bu ülkenin, bu milletin başka derdi kalmamış kabilinden geçmiş işimiz İstanbul Sözleşmesi’ni tefhim etmek olacak diyorlar. Avrupa’birlikte, Rusya’üstelik milyonlarca eş sokaklara döküldü. Partiler, sivil cemiyet kuruluşları, Ermenistan, Sırbistan, Macaristan, Bulgaristan, Rusya ‘müfit bu eşcinsellik sözleşmesidir, tığ bunu akseptans etmiyoruz’ dediler. Bizim Kavim İttifakı’ndaki 6 benzemez, masa başındaki aklı evveller nüfuz olursak önceki işimiz bu sözleşmeyi vurdumduymaz bildirmek olacak, diyor. Ben yer çok da o masada oturan muhafazakar tabana topluluk mütedeyyin seçmene cemaat partilere şaşıyorum. Elbette bu olaya alet olabiliyorsun? Erbakan hocamızla CHP’yle koalisyon yaptık, diyorlar. Erbakan sarıklı ile sen ayrımsız misin? Erbakan sarıklı CHP’yle koalisyon yaptı ama o CHP’ye MSP’nin fırka programında yazan icraatları yaptırdı. CHP-MSP koalisyonu döneminde 600 İmam Dil Cambazı Lisesi, 5 bin Kur’an Kursu yapıldı. Cumhuriyet Altını tarihinin yeryüzü balaban manevi kalkınma hamlesi yapıldı. Erbakan öğretmen CHP’yi MSP’nin çizgisine çekti. Sen demin CHP’nin peşine takılmış İstanbul Sözleşmesi’nin et kafalı getirilmesine maşa oluyorsun. Erbakan hocanın yaptığı koalisyonla senin şu andaki durumunun ne alakası var? Vatandaşımız şu anda çokça ayan ve net tıpkı şekilde görüyor ve bize üstelik yıldızlı rapor ediyor ki masa başındakilerden bu ülkeye, bu millete ayrımsız hayır gelmez. Tığ Baştan Bolluk Partisi namına bu tiyatroyu bozacağız ve kerim kurtuluş olan milli görüşü iktidara taşıyacağız inşallah” diyerek konuştu. – KONYA

Share: