Erbakan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Kamuoyundan bilinmeyen hangi maksada yönelik kimlerle ne görüştünüz?”

Erbakan’dan Kılıçdaroğlu’na: “Kamuoyundan bilinmez ne maksada yönelik kimlerle ne görüştünüz?”

KONYA – Baştan Bolluk Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Amerika’de 8 saat ortadan kaybolduğunu belirterek, “8 saat gazeteciler, korumalar, hep yetkililer atlatılmış, onlardan ayrı kamuoyundan belirsiz hangi üzere, kimlerle, hangi maksada yönelik, nerede, kiminle, hangi görüştünüz? Katıksız adına milletimiz, kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor” dedi.

Yeniden Refah Partisi Umumi Başkanı Fatih Erbakan, Konya’üstelik partisinin iklim başkanlığının 2. Cılız Kongresi’ne katıldı. Tıpkı otelde planlı kongrede konuşan Fatih Erbakan, Bartın’ın Amasra ilçesinde meydana gelen maden kuyusu faciasında hayatını kaybeden maden işçilerine yağmur, tedavisi bitmeme edenlere de acil şifalar dileyerek sözlerine başladı. Erbakan, aykırılık partilerinin meydan aldığı 6’lı masayı işaret ederek, “Bakınız şu masa başındaki 6 benzemez, bire bir da masanın altında gizlenmiş adsız sansız ortak HDP. Bu 7 lime partinin bugüne kadar yaptığı toplantılardan şu ülkenin, milletin hayrına biricik konkre proje imdi mı Allah aşkına? Şu kazançlı krizden kurtulmamız amacıyla bire bir ana paketi ortaya koyabildiler mi? Yararlı. Ayrımsız konkre proje ortaya koyabildiler mi? 6 aydır toplanıp toplanıp, ışık çektirip dağılıyorlar. Değerli haset üzere toplanıp dağılıyorlar. farklı cumhur reisi adayını ortaya koyamadılar. Cumhurbaşkanı adayı ortada yok” dedi.

“8 saat ortadan kaybolup, belirsiz görüşmeler yaptı”

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun Amerika’üstelik 8 saat ortadan kaybolduğunu belirten Erbakan, “8 saat gazeteciler, korumalar, bütün yetkililer atlatılmış, onlardan ayrı kamuoyundan muamma hangi amacıyla, kimlerle, hangi maksada yönelik, nerede, kiminle, ne görüştünüz? Natürel kendisine milletimiz, kamuoyu bu soruların cevabını bekliyor. 8 saat ortadan kaybolup, adsız sansız görüşmeler yaptı ve mantıklı bir cevabı bibi ortada bulunmayan. İstanbul Şehremini İmamoğlu biliyorsunuz bundan elan geçmiş İstanbullular kar çilesi altında çirkin haldeyken İngiltere Büyükelçisi’yle gizli kapaklı balık yerken yakalanmıştı. Gine belediye reisi olduğu devir çift koşa Londra’ya gidip orada acun siyonizminin yer önde mevrut kuruluşlarından Chatham House’bile müşavere yapmıştı. Foto çektirip oradan hediye almıştı. Şimdi dahi Kılıçdaroğlu 8 saat ortadan kayboluyor Amerika’üstelik. Neden belirsiz saklı işlemler yapıyorsun? Bu ermiş milletten neyi gizliyorsunuz, neyi saklıyorsunuz? Saf olarak bu soruların cevabını bekliyoruz. Baştan Bol Bolamat Partisi adına, milli fikir adına diyoruz ki, biz Milli Görüşüz. Biz yolu Amerika’dan geçmeden nüfuz olmuş benzeri hareketin mensuplarıyız. Biz aynıyla Erbakan hocamız kabil güç ve nüfuz sahibi Amerika değil, Cenabı Allah’tır inancına sahibiz. Erbakan hocamız 1969 yılında başlattığı bu hareketi, yolu Amerika’ya düşmeden iktidara getirdi. Amerika’nın yanından birlikte geçmeden iktidara taşındık. Kişi ifadesiyle tırnaklarımızla sökerek aldık. İkinci 40 yılda yine Amerika’ya yolumuz düşmeden sırtımızı milletimize yaslayarak ve Cenabı Tanrı’ın izniyle, sebebiyle bu hareketi yeniden iktidara taşıyacağız inşallah” ifadelerini kullandı.

“CHP’nin peşine tutturulmuş İstanbul Sözleşmesi’nin idraksiz getirilmesine aygıt oluyorsun”

İstanbul Sözleşmesi tartışmalarına birlikte değinen Erbakan, “Diyorlar ki tığ erk olursak, divan çoğunluğunu elde edersek ilk yapacağımız iş İstanbul Sözleşmesi’ni kalın kafalı anlatmak olacak. Bu ülkenin, bu milletin apayrı derdi kalmamış kabilinden önce işimiz İstanbul Sözleşmesi’ni beyan etmek olacak diyorlar. Avrupa’bile, Rusya’birlikte milyonlarca koca sokaklara döküldü. Partiler, sivil sosyete kuruluşları, Ermenistan, Sırbistan, Macaristan, Bulgaristan, Rusya ‘faydalı bu eşcinsellik sözleşmesidir, tığ bunu akseptans etmiyoruz’ dediler. Bizim Kavim İttifakındaki 6 benzemez, masa başındaki aklı evveller nüfuz olursak önce işimiz bu sözleşmeyi dümbelek tefhim etmek olacak diyor. Ego sunu çokça bile o masada oturan muhafazakar tabana ehil dindar seçmene topluluk partilere şaşıyorum. Zahir bu olaya maşa olabiliyorsun? Erbakan hocamızla CHP’yle koalisyon yaptık diyorlar. Erbakan öğretmen ile sen bir misin? Erbakan hoca CHP’yle koalisyon yaptı amma o CHP’ye MSP’nin tümen programında yazan icraatları yaptırdı. CHP-MSP koalisyonu döneminde 600 İmam Hatip Lisesi, 5 bin Kur’an Kursu yapıldı. Cumhuriyet tarihinin yer nazik manevi kalkınma hamlesi yapıldı. Erbakan öğretmen CHP’yi MSP’nin çizgisine çekti. Sen demin CHP’nin peşine asılmış İstanbul Sözleşmesi’nin gabi getirilmesine maşa oluyorsun. Erbakan hocanın yaptığı koalisyonla senin şu andaki durumunun ne alakası var? Vatandaşımız şu anda çokça zahir ve açık aynı şekilde görüyor ve bize de açıkça ifade ediyor kim masa başındakilerden bu ülkeye, bu millete tıpkı müfit gelmez. Tığ Baştan Zenginlik Partisi adına bu tiyatroyu bozacağız ve kökten sürme kurtuluş olan milli görüşü iktidara taşıyacağız inşallah” diyerek konuştu.

Share: