Erke Projeleri İçin Kâh Taşınmazlar Çabuk Devletleştirme Kapsamına Makbuz

Çanakkale, Bayburt, Sivas ve Erzincan sınırları içerisinde yapılacak erke projeleri üzere Cumhur Reisi Kararı ile ara sıra taşınmazlar acele kamulaştırma kapsamına alındı.

Yapılacak enerji projeleri üzere gâh taşınmazların acele kamulaştırılmasına dayalı Reisicumhur kararları, Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayınlandı.

Buna bakarak, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde yapılması planlanan Gelibolu ilçesi Gaz Boru Yolu Projesi kapsamında gâh taşınmazlar Boru Hatları ile Petrol Taşıma Çok Ortaklı Şirketi Umumi Müdürlüğü aracılığıyla acele kamulaştırılacak.

Bayburt’un Aydıntepe ilçesine doğal gaz ulaştırılabilmesi üzere gerekseme mahsus RMS-A şehir methal istasyonu ve yolun yapımı için Çayırköprü köyü sınırları içerisindeki taşınmazın Erke Piyasası Aranjman Kurumu marifetiyle çabuk kamulaştırılması gerçekleştirilecek.

Ayrıca Sivas ve Erzincan sınırları içerisinde organizasyon edilecek Bilfer Beyaz Zehir Demir İşletmeleri Enerji Aktarım Hattı’nın yapımı amacıyla kâh emlak Türkiye Elektrik Dağıtım Laedri Şirketi Genel Müdürlüğü eliyle tez kamulaştırılacak.

Share: