Erzurum emniyetinden nefesleri kesen manevra

Erzurum emniyetinin düzenlendiği tatbikat nefesleri kesti. Senaryo gereği silahlı kuyumcu saldırısı ve polisin saldırganları araçla takibi gerçeği aratmadı.

Erzurum İl Güven Müdürlüğü’nce manevra düzenledi. Düzenlenen tatbikatta, senaryo gereği Erzurum İl Güvenlik Müdürlüğü’ne gelen silahlı ve yaralanma anonsu ile polis harekete geçti. Erzurum Yakutiye ilçesi Taşmağazaları bölgesinde bire bir kuyumcuya silahlı cüretkâr gerçekleştiği anonsu ile teyakkuza geçen ekipler, güdük benzeri süre içerisinde fenomen hesabına tefehhüm etti. Polisleri görerek araçla kaçan silahlı saldırganlar ile ekipler ortada kovalamaca başladı. Veri Merkezi ile koordineli namına aracın azimet istikametine ulaşan ekipler, Erzurum- Pasinler yolu üzerinde itfaiye aracı munsap mevkisinde ara bulucu yakaladı. Şüpheliler gözaltına düzlük ekipler, araçta tetkik ve taharri yaptı. Şüpheliler ise Güven Müdürlüğüne irsal edildi.

Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü’nce planlı tatbikatla ilgili açıklamada mevcut Taşmağazaları’nda kuyumculuk özne iş yeri sahibi Hakan Karadeniz, polis ekiplerin gelişigüzel türlü olumsuzluğa amade olduklarını söyledi.

Karadeniz, “Aynı tatbikat yapıldı. Emniyetten rüfeka buraya geldiler, anlaşılan plak tespit edilmiş, takibinde tutulmuş. Faydası olduğunu düşünüyorum, devamının birlikte geleceğini umuyorum, kesinlikle müfit tamam bizim açımızdan başarılıydı” dedi.

Polis ekiplerince düzenlenen manevra gerçeği aratmazken, polis düşmana göz dağı, dosta büzük verdi. Bu kök tatbikatların bazen yapılacağı öğrenildi. – ERZURUM

Share: