Erzurum Şehir Hastanesinde yangın tatbikatı yapıldı

Erzurum Şehir Hastanesinde cuşiş tatbikatı gerçekleştirildi.

İl Facia ve Acil Nitelik Müdürlüğü (AFAD), Erzurum Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Ulusal Iyileştiren Kurtarma (UMKE) ekipleri ve hastanenin kolektif yaptığı tatbikatta, senaryo gereği enfeksiyon aheste hizmet ünitesinde ateş çıktı.

Yangına evvel müdahaleyi, sayrılarevi personeli coşkunluk tüpleriyle yaptı. Bili verilmesi konusunda AFAD, UMKE ve itfaiye aracı ekipleri fenomen hesabına sevk edildi.

Binadaki esenlik personeli, tutkun ve rahatsız yakınlarının boşaltma edildiği tatbikatta, yaralanan ve dumandan etkilenenler, itfaiye aracı ekiplerince uzatılan basak sebebiyle kurtarılarak esenlik ekiplerine teyit edildi.

Erzurum Kent Hastanesi Başhekimi İbrahim Hakkı Tör, gazetecilere yaptığı açıklamada, AFAD, UMKE, 112, itfaiye aracı ve sayrılarevi personelinin katılımıyla tıpkısı hararet tatbikatı yaptıklarını söyledi.

Tatbikatı liyakatli ayrımsız şekilde gerçekleştirdiklerini belirten Tör, şöyle konuştu:

“Tatbikatta enfeksiyon ağır sıklet bakım servisinde beğenilen gazdan kaynaklı çıkan coşkunluk nedeniyle oradaki yatan hastalarımızı ve etkin personelimizin transferini başka bir alana gerçekleştirdik. Alelhusus AFAD ve itfaiyeden arkadaşlarla aynı afet anında ne yapılması gerektiğini, kıyamet ya de başımıza ateş benzeri fenomen gelmeden uygulama etmiş olduk. Eksiklerimizi gördük, onları bile sunma bodur sürede tamamlayacağız. Emeği geçenlere teşekkürname ediyorum.”Share: