Eş Ayak Topu Kulübünü Kapatan Çaykur Rizespor Kulübü Başkanı Turgut, Kuru Fasülye ve Döner Örneği Verdi: “Bu Tıpkı Tercihtir”

GENAÇAĞA KARAFAZLI

ÇAYKUR Rizespor Kulüp Başkanlığı’na seçilen yüklenici İbrahim Turgut’un önce icraatı, kulübün esbak başkanı Tahir Kıran marifetiyle kurulan ve Süper Ligde 7. tam oynayan Eş Ayak Topu Kulübü’nü kapatmak olmuştu. Tepkiler karşısında uzun uzun tıpkı süre sessiz artan Turgut, “Demin bu bir tercihtir. Bu şuna analog, şu anda deriz kim zayıf fasulye mi yiyelim döner sermaye mi yiyelim? Sen döner kebap yersin ben derim ki sana, döner kolesterol yapar zayıf fasulye yiyelim, sen bile dersin ki, o dahi doğal gaz yapar. Bunun kabil tıpkı molekül” diyerek konuştu.

Kapatılan Rizespor Eş Ayak Topu Kulübü, Kadınlar Süper Ligi’nde Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Altay kadar zihayat kulüplerin avrat ayak topu takımlarıyla gelişigüzel uğraş etmiş, sabık yıl sezonu 7. tam tamamlamıştı. Minimal ücretle ayak topu oynayan kadınlar, kulübün kapatılmasının peşi sıra özge illerdeki eş ayak topu kulüplerinde oyalamak üzere görüşmelere başlamış yabancı futbolcular ise ülkelerine kalın kafalı dönmüştü. Kadın ayak topu kulübünün kapatılması, kamuoyundan ve sporseverlerden ağırbaşlı aksülamel almıştı.

“RİZE İÇİN ELAN HAYIRLI OLACAĞINI ŞİMDİLİK DÜŞÜNDÜK”

Kulüp Başkanı İbrahim Turgut bugün düzenlediği basın toplantısında Karı Ayak Topu Takımının kapatılmasının Rize’nin yararına aynı değişmeyen olduğunu öne sürdü. Turgut’un açıklaması şöyle:

“Zaman Zaman bazen şehirlerin yapıları vardır, kararlar, tercihler alırsın. Biz şu anda bunun bu şekilde olmasını kulüp amacıyla Rize amacıyla daha kandırıcı olacağını şimdilik düşündük ama ilerleyici zamanlarda tığ bunu tekrar canlandıracağız… Kimi Vakit gâh kararlar almak yerinde kalırsın. Bu kararların herhangi bir şeyini seçkin şekilde izah etmek durumunda olmayabilirsin. Ama site amacıyla pakt için bunun elan akilane ve tatlıca olduğuna inanırsın. Burada alınan kararların hiçbiri zatî değildir çünkü burası kişisel tıpkı kişinin malı değildir. Bura Rize’nin malı Rizelilerin, Rizespor’a istek verenlerin yeridir. Tığ birlikte bu kuruma bu yere yer akla yatkın olan, arz esaslı olan şu anda bu olduğunu düşündük böyle ayrımsız değişmeyen aldık. Şimdilik bunun elan akıllıcasına olduğunu düşündük.

“BAZI ŞEYLERİ SÖYLEMEMİZ GEREKMEZ DİYORUM”

Demincek bu tıpkısı tercihtir. Bu şuna benzer, şu anda deriz ki; kuru fasulye mi yiyelim döner mi yiyelim? Sen döner sermaye yersin ben derim ki sana, döner sermaye kolesterol yapar arık fasulye yiyelim, sende dersin kim, o de gaz yapar. Bunun üzere benzeri öz. Hayatta yaşadığımız şeylerin bir nice yönü vardır. Yaşanılan şeylerin aynı yönünü düşünmemek geçişsiz. Olayların bire bir güruh ayrımlı faktörü olabiliyor, bunları oranlamak geçişsiz. Belki faydalı sebep önde görünür arkada zararlı bazı faktörler vardır. Buna göre kâh şeyler değerlendirilmiştir. Ferdî ayrımsız karar değildir bunu ifşa etmek istiyorum… Ara Sıra şeyleri söyleyemeyiz, anlatamayız demiyorum. Kâh şeyleri söylememiz gerekmez diyorum. Tığ hakeza bire bir değişmeyen aldık, bu kulüp üzere ve Rize amacıyla bunun doğru olduğuna değişmeyen verdik. Söyleyemeyeceğimiz anlatamayacağımız benzeri molekül yoktur. Öyle tıpkısı sır, giz bulunmayan. Böyle tıpkısı değişmeyen alınmıştır, bunun şu anda doğru olduğuna değişmeyen verilmiştir.”

Fon Dokümü:

Mülga kadın futbol takımı detayı

Rizespor kulüp başkanı İbrahim Turgut’un açıklamalarıShare: