Eskişehir haberleri! Eskişehir’de 1 milyon liralık kablo çalan 6 münasebetsiz yakalandı

ESKİŞEHİR’de gün erke sistemlerinden piyasa değeri 1 milyon liralık olan 91 bin metre erke nakil kablosu çaldığı belirleme edilen 6 birey, kurnaz tarafından yakalandı.

Sivrihisar, Tepebaşı, Çifteler ve Odunpazarı ilçelerindeki tarih enerji sistemlerinden 7 öğün hırsızlık yapıldı. İl Açıkgöz Komutanlığı ekiplerinin yaptığı incelemede ortalık değeri yaklaşık 1 milyon teklik olan 91 bin metre enerji nakil kablosunun çalındığı belirlendi. 6 kişi olduğu belirleme edilen şüphelilerin hırsızlık olaylarında 3 ayrımlı yapmacıklı plakalı makine kullandığı saptandı.

JASAT dedektiflerince otomobilleri takibe alınan şüpheliler, Eskişehir- Ankara kişmiri uğrunda durdurularak gözaltına makbuz. Şüphelilerin araçlarında ve evlerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız av tüfeği, tabanca, kablo akçakesme makası ile 40 gram kötü ele geçirildi.Tepebaşı İlçe Güllabi Komutanlığı’nda ifadeleri alınan 6 sakil, gönderme edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol amacıyla başıboş bırakıldı.

Şüphelilerin bir yöntemlerle Bilecik’te 3, Kütahya’de 2 ve Manisa’bile da 1 güneş erke sisteminden arakçılık yaptığı belirleme edildi.

Share: