Eskişehirspor teknik ekibinden TÜFAD’a konuşma

Eskişehirspor Teknik Direktörü Emre Özbayer ve ekibi, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Şubesi yönetimini görüşme etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TÜFAD Eskişehir Ofis Başkanı Ahmet Bingöl, Eskişehirli tıpkı antrenörün Eskişehirspor’un başına geçmesinden hava gururlu olduklarını dile getirdi.

Ahmet Bingöl, “Gururluyuz keyifliyiz, Eskişehirspor’un ayrıntılı zamandır alamadığı galibiyetleri Eskişehirli teknik adamların döneminde alması bile bizi onurlandırıyor. Hocamıza ziyareti üzere çokça teşekkürname ediyoruz. Eskişehirspor’un bugüne kadar yaptığı genişlik şişman yanlışlardan biri kaybettiği şeyi kaybettiği yerde değil ayrıksı yerlerde aramasıydı, antrenörlük üzerine üstelik bu özlemi dile getiriyorduk, ama maalesef birilerinin işareti ile birileri gelip birileri gidiyordu, tığ tek antrenöre alın değiliz, ancak mumun dibine kandil vermesi gerekiyor, takımın 60’lı yıllarda yakaladığı başarı da gine kişi içine dönmesinden kaynaklıydı. Bu süreçte takımın Eskişehirli antrenörlerle çalışmaması bizi derinden üzüyordu. Mevsim başında mevrut hocaların şehri tanımaması uyarlama sorunu yaşaması 5 haftalık zamanın boşa gitmesine hastalık oldu. Sonrasında ise Eskişehirli maharet adamların katkısı ile ayrıntılı zamandır alınmayan galibiyetler makbuz. Bir antrenörün takıma katkısı göz ardı edilemez, bu çocuklara inanıldığı ant ve hocanın birlikte takıma katabilecekleri görüldüğü zaman takımın kalburüstü olacağını görmüş olduk” dedi.

Şehrin bu takıma ve hocaya eş çıkması ve desteklemesi gerekiyor

İki galibiyetin yanıltmamasını talip Bingöl, “Ancak bu iki galibiyet, her şeyin süt liman bitmeme edeceği anlamına gelmez, imdi mağlubiyetler de cins, ancak seçme koşulda şehrin bu takıma ve hocaya eş çıkması ve desteklemesi gerektiği gerekiyor, başarı hakeza sağlanabilir. TÜFAD onların yuvası, bundan ahir maçlarda size ve ekibinize başarılar diliyoruz”şeklinde konuştu.

Eskişehirspor Beceri Direktörü Emre Özbayer ise Eskişehirspor’un iri dünya olduğunu bildiğinin altını çizerek şöyle konuştu,

“Tığ buraya gelirken nazik bire bir camiaya geldiğimizi biliyorduk. Eskişehirspor bire bir marka biz bunu kasten ve inanarak geldik, işimiz bitmedi proses bitmeme ediyor, bu bire bir giriş, evolüsyon ve akıbet olacak. Hedefimiz tek yegâne gezmek, bu süreçte sizlerin desteği çokça haddinden fazla yüce. teknik adam, bulunduğu grup büyüklüğünde kuvvetlidir, bu gelişimi sağlayıcı ekibime, hocalarıma teşekkür ediyorum. Ayrıntılar haddinden fazla güre, onların eksikleri hataları olacak, biz burada kaybetmemeye alışan bir yapıyı hazırlamak üzere elimizden geleni yapacağız. Eskişehir bunu başarabilir, herkesin desteği ile bu budaklı zamanlardan çıkacağız” – ESKİŞEHİR

Share: