Esrarla yakalandı, kuryeliği ağabeyinin ameliyatı üzere yaptığını söyledi

BOLU’de, sakatat kırcı çuvallar içerisinde 4 kilo 446 gram esrarla yakalanan Mehmet Sait Ablak (19), ‘Metal ticareti yapmak’ suçundan 30 yıla kadar cezaevi cezasıyla yargılandığı davada, maden kuryeliğini ağabeyinin ameliyat masrafını diremek üzere 12 bin TL karşılığında yaptığını öne sürdü.

Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, TEMA Otoyolu’nda 7 ay geçmiş aplikasyon sırasında bire bir kamyonu durdurdu. Kamyonda yapılan aramada, sakatat ve vücut çuvallarının içerisinde 4 kilogram 446 gram kötü ele geçirildi. Gözaltına alınan kamyonun şoförü Mehmet Sait Ablak tutuklandı.

Mehmet Sait Ablak, için ‘Eroin ticareti yapmak’ suçlamasıyla 30 yıla büyüklüğünde kodes istemiyle ülkü açıldı. Bolu 1’inci Okkalı Ukubet Mahkemesi’nde tanıdık duruşmaya mevkuf maznun Mehmet Sait Ablak katıldı. Duruşmada kendisini savunan Ablak, maden madde taşıma işini bıçaklanan ağabeyinin tedavisi için yaptığını öne sürerek, “Esrar bap taşıma işini ağabeyimin bıçaklanması ve 10 bin teklik işler masrafını bastırmak için 12 bin teklik karşılığı kabul ettim. Bana İ.Ü. isimli koca uyuşturucuları verdi. Ego birlikte sakatat işi yaptığım amacıyla ve yakalanmamak için uyuşturucuları 11 sayı sakatat ile et çuvallarının içine koydum. 6 çuvalı Ankara’bile konfirmasyon ettim. 5 çuvalı de İstanbul’a örtmek isterken, Bolu’de yapılan öğün uygulamasında narkotik köpeğinin reaksiyon vermesiyle yakalandım” dedi.Ablak, haddinden fazla nadim olduğunu, eğitimine ve eskiden olduğu kadar futbol oynamaya aylamak istediğini belirterek tahliyesini istedi.

Mahkeme heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına değişmeyen vererek, duruşmayı erteledi.

Share: