Evgin serviste olağanüstü saçan alkollü hasta yakını karşı sormaca başlatıldı

Denizli’de Çal Fehamet Hastanesi ivedili servisine kişi araçlarıyla getirdikleri hastaya bakılmadığı gerekçesiyle sağlık çalışanlarına sözlü ve fiziki hüküm uyguladığı iddia edilen alkollü parasız yakını üzerine sormaca başlatıldı.

Olay, önceki gece saat 23.45 sularında Çal Çap Hastanesi evgin servisinde meydana geldi. Acil servisine kendi araçlarıyla mevrut ve alkollü olduğu tayin edilen S.E., hastasına bakılmadığı gerekçesi ile bekçi afiyet çalışanlarına yavuklu ve fiziki olarak ivinti uyguladı. Ivedi servisine korna çalarak giriş işleyen araçtaki hastaya gerekli bütün müdahalelerin yapıldığı esnada yaşanan çabukluk olayına karşın, şişman bir fedakarlık gösteren keyif çalışanları, hastaya müdahalelerini sürdürdü. Hastane yetkilileri eliyle verilen parafin kod üzerine hastane sağlamlaştırma ekipler irsal edildi. Ivedili servisinde çalışan keyif çalışanlarına zılgıt, hakaret ve fiziki şiddette kâin S.E. ve sair saldırganlar, afiyet çalışanların şikayetçi üstüne ifadesi uyarlanmak üzere karakola götürüldü.

Şiddet mağduru sağlıkçıları musahabe ederek esbak olsun dileklerini ileten keyif sendikası temsilcisi Kazım Boyacıoğlu, “Afiyet çalışanları seçme geçen dönüş mütezayit momentum vakaları zımnında yaralanmaya, dirimlik hınç atlatmaya ve hatta ölmeye devam etmektedir. Hangi mülk, sayrılarevi ve sağlık çalışanının canına yıldırma olarak ortaya çıkacağı bilinmemektedir. Afiyet çalışanlarına yönelik şiddeti lanetliyoruz. Saldırganların sunma tehlikeli şekilde cezalandırılması amacıyla türel sürecin takipçisi olacağız. Değme cins momentum olaylarında cebin keyif çalışanlarının yanı sıra olmayı sürdüreceğiz” dedi. – DENİZLİ

Share: