Faciada yaralanan damadından malumat muntazır kayınvalide: “Damadımın babası birlikte madenciydi

Faciada yaralanan damadından olgun bekleyen kaynana: “Damadımın babası de madenciydi

Başakşehir Çam ve Sakura Kent Hastanesi’nde bekleyişleri sürüyor

İSTANBUL – Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde tedavileri devam eden madencilerin yakınlarının bekleyişleri sürüyor. Dertli madencilerden Remzi Taşkömür’ün babasının da madenci olduğunu belirten kayınvalide Fatma Özdemir, “Damadımın babası da madenciydi, henüz evvel sırtına ocakta taş düşmüştü” dedi.

Bartın’daki maden faciasında yaralanan 11 madenciden 6’sı Esenlik Bakanlığına sınırlanmış iki ambulans uçakla İstanbul’a getirilmişti. Dertli madencilerin tedavileri Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesi’nde devam ederken, yakınları da endişeli halde beklemeye bitmeme ediyor. Sayrılarevi yönetimi refakatçi ailelerin dinlenmesi üzere özel bekleme ve istirahat odaları hazırlayıp, ailelere bilgiler verdi. Ailelerden edinilen bilgiye bakarak Sağlık Bakanlığı marifetiyle bindi olunması açısından psikososyal bindi kadro üstelik ailelerin yanından ayrılmıyor. Çorlu madencilerden Remzi Taşkömür’ün yakınları ise his ve düşüncelerini anlattı.

“Remzi maden ocağından öz çabalarıyla intişar”

Taşkömür’ün zat çabasıyla madenden çıktığını tamlayan eniştesi Ademiyet Sancak, “13 yıldır madende çalışıyordu. Remzi’nin Bartın’daki yeğeni arayıp beyaz zehir ocağında patlama olduğu söyledi. Remzi eroin ocağından öz çabalarıyla çıkacak. Bartın’dahi gerekli müdahale yapıldıktan bilahare İstanbul’a gönderme etmişler. Şuan aheste bakımda yanıkları var ve durumu az buçuk kritik. 17,11 ve 8 yaşında çocukları var” şeklinde konuştu.

“Damadımın babası da madenciydi, henüz evvel sırtına ocakta taş düşmüştü”

Madenci Taşkömür’ün kayınvalidesi Fatma Özdemir, “Yakınlarımız internetten duyup veri verdi. Televizyondan izledik insan vermedikleri amacıyla sabaha büyüklüğünde aynı husus bilmiyorduk. Damadımın babası üstelik madenciydi. 11-12 yıldır bu mesleği yapıyor. Elan öncede maden ocağında sırtına taş düşmüştü” ifadelerini kullandı.

Share: