“Familya Okulu Projesi” kapsamında 1000 veliye yetişek verildi

Milli Yetişek Bakanlığınca 81 ilde hayata geçirilen “Ev Okulu Projesi” kapsamında Karabük’te 1000 veliye eğitim verildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın önderliğinde başlatılan projeyle ülke genelindeki köy dirim merkezlerinde, umum terbiye merkezlerinde, sosyal yaşam merkezlerinde ve okullarda muhtelif konularda uzmanlar marifetiyle verilen kurslar sürüyor.

İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Nevzat Akbaş, AA muhabirine, Karabük’teki öğrencilerin akademik başarılarının haddinden fazla bereketli olduğunu söyledi.

Akbaş, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde de liyakatli olmasına önem verdiklerini belirterek, “Değerlerimizle donanmış olması, bezenmesi, bunlar kocaman. Milli Terbiye Bakanlığı vasıtasıyla hayata geçirilen ‘Ev Okulu Projesi’ ile ailelerin çocuklarına davranışlarıyla ilgili onların hayata hazırlanması anlamında tıpkısı kadem önde tutmak amacıyla ev eğitimlerine başladık.” diye niteleyerek konuştu.

İl genelinde şu asıl kadar 1000 veliye eğitim verdiklerini nâkil Deniz Kazı, “İnşallah bu kamer zarfında 1150 velimize terbiye vermiş olacağız. Projenin ilimizde hedefe ulaşacağını aritmetik ediyorum.” dedi.

Cumayanı İmam Hatip Ortaokulu delil öğretmeni Ahmet Işık de okullarında proje kapsamında kestirmece 1 kamer boyunca herhangi bir dönem ibret işleyeceklerini anlatan Işık, “Duygusal ve içtimai gelişimden bildirişim becerilerine, merhametsiz konusundan tabiiyet konusunda kadar birçok konuyu velilerimizle işleyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Share: