Fethiye’deki enstrüman festivaline Valilik iptali

Türkiye’nin sunma şişman çalgı aleti festivallerinden Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği tarafından halel edildi. Curcuna 1-4 Eylül günleri beyninde düzenlenecekti.Türkiye’nin genişlik büyük saz festivalleri arasında düzlük düzlük ve bu sene 1-4 Eylül günleri arasında ikincisi düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye, Muğla Valiliği aracılığıyla fesih edildi.

Fethiye Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek olan Milyon Fest Fethiye’ye bu yıl 16 ünlü sanatçının katılımı planlanmıştı.

Valiliğin kararına tepki gösteren Fethiye Belediye Başkanı Bilen Yağız, “Alınan kararın gerekçesi namevcut. Kendilerine mail insanların konserleri halel edilmiyor” dedi.

Esmer, Milyon Fest Fethiye’nin iptal edilmesine ilgilendiren “Bu yıl yeniden çok iyice projelerimiz vardı. Amma sabahleyin Valilik’ten aldığımız tıpkısı haberle üzüldük. Gençlerimizi İnlice Plajı’nda 16 sanatçıyla buluşturacağımız Milyon Fest, Valilik yoluyla iptal edildi. Gerekçesi yok. Tığ yönetimsel mahkemeye başvuracağız. Kendilerine mümasil insanların konserleri fesih edilmiyor. Ama Fethiye Belediyesi’nin İnlice Plajı’ndaki yapacağı konser fesih ediliyor. Bunu gençlerimizin takdirine sunuyorum” dedi.

Zeytinli Rock Festivali’ne dahi izin verilmemişti

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde 2014 yılından bu yana dayanıklı çok ünlü sanatçının katılımıyla yapılan Zeytinli Rock Festivali’ne da bu yıl cevaz verilmemişti. Festivalin 17-21 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanmıştı. Burhaniye Kaymakamı İlyas Memiş, iptalle ilişik yazısında “Vatandaşlarımız tarafından yapılan aheste şikayet ve yakınmalar ayn önüne alınarak, kamu güvenliği ve sağlığı, toplumun huzuru, çevrenin korunması amacıyla makul görülmemiştir” ifadelerini kullanmıştı.

ANKA/TY,CÖ

Share: