GAZİANTEP – MHP Genel Komutan Yardımcısı Durmaz’dan CHP’nin başörtüsü kanun teklifi açıklamasına aksülamel Açıklaması

MHP Umumi Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, CHP’nin başörtüsü yasa teklifine ilgili, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun gündemi değişmek amacıyla başörtüsüne sarıldığını söyledi.

Durmaz, 12. Geleneksel Nar, Dernekevi Kurutmalık, Firez ve Müzakere Festivali’ndeki konuşmasında, MHP kendisine emanete bozma getirmemek, tıpkı hassasiyetle geleceğe vurmak için seçkin alanda çalıştıklarını ve mücadele verdiklerini belirtti.

Parti yerine siyasetlerini tarihi gerçekler üstüne mensur ettiklerini ve attıkları adımları Türk tarihinin omuzlarına yükledikleri sorumlulukla attıklarını tabir fail Durmaz, “Kanla, fedakarlıkla ve balaban gayretlerle kurulan Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılına metin tıpkısı şekilde kavuşması, 2053 ve 2071 hedeflerine salimen ulaşması üzere çabalıyoruz. Ağyar kabilinden, şehirlerimize ecnebi ülkelerin gözlüğüyle bakmıyor, ecdadımıza hakaret etmiyoruz.” dedi.

Durmaz, tarihle alım duyduklarını, hars ve medeniyetle övünç ettiklerini ifade etti.

Siyasi çıkar hesabı yaparak, dayak ve yamaç uğruna Türkiye’nin doğusunda apayrı batısında bambaşka konuşmadıklarına belen eden Durmaz, şunları kaydetti:

” Yozgat’ta ‘Kandil’i yerle tıpkısı edeceğim’ deyip TBMM’da Kandil’i yerle tıpkı edecek askeri tezkereye HDP’yle alay malay ‘hayır’ demiyoruz. Lafı evelemiyoruz, gevelemiyoruz, teröriste ‘terörist’ diyoruz. Teröristlerin kravatlı uzantılarıyla hiçbir şekilde hareket tutmuyor, seçim birlikteliği yapmıyoruz. Terörist Demirtaş’a özgürlük istemiyor, onunla kahvaltı planı yapmıyoruz. Teröristlere ‘gazeteci’ diyerek topluluk çıkmıyoruz, teröristlerle basın toplantısı düzenlemiyoruz. CHP’nin HDP’yle olan bağı, teröristlerle ortaya sâdır ilişkisi milletimizin tepkisiyle karşılaşınca, Eksiksizlik Kılıçdaroğlu gündemi tagayyür etmek üzere başörtüsüne sarılmıştır.”

Durmaz, CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü karşı geçmişte söylediklerinin sıcaklığını koruduğuna dikkati çekerek şöyle devam etti:

“CHP’nin başörtülü kadınlarımıza kızlarımıza yaptığı eziyetler hafızalarımızda canlıyken, CHP’nin teklifi tabiatıyla süsleyici ve ruzname değiştirmeye yöneliktir. Zira ülkemizde bundan sonra başörtüsü sorunu yoktur, milletimizin da hakeza aynı gündemi yoktur. Fakat CHP’nin mürai siyaseti vardır. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘CHP ve Kılıçdaroğlu başörtüsü üzerine samimiyse Kanunuesasi değişikliği ile sorunu çözelim’ teklifine CHP’nin Bağımsız Milletvekili ve Hususi çocuğu kâffesi taca atarak cevap vermiş, Anayasal düzenlemeye cebin olduklarını söylemiş, arkasında bile Sayın Kılıçdaroğlu, aynı şekilde Anayasal düzenlemeye bindi vermeyeceklerini açıklamıştı. CHP’nin manevi değerlerimizle ilişkisi işte bu samimiyettedir. On Paralık kimse bize hikaye anlatmasın CHP gelmek HDP demektir, CHP gitmek İP demektir, HDP söylemek PKK demektir.”

Durmaz, MHP’nin önce devlet ve kavim anlayışıyla siyaset yaptıklarını ve seçimleri değil nesilleri düşündüklerini sözlerine ekledi.

Oğuzeli Belediye Reisi Mehmet Sait Kılıç da festivalle kaymakamlık ekonomisi ve tanınırlığına katkı sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Festival kapsamında “bildirme domuzuna nar” ve “sunma pir kurutmalık” yarışması kategorisinde üreticilere bergüzar verildi.

Festival Türk folk müziği sanatçısı Elif Buse Doğan ile Hanende Ahmet Şafak hayalet almasıyla sona erdi.

Share: