Gemide tanıştığı meslektaşıyla evlendi, Kazakistan’dan Osmaniye’ye eş geldi

RUSYA’da, cevelan gemisinde kamarot (yolcuların hizmetine bakan görevli) yerine çalışan Osmaniyeli Recep Çağrı Toklu (33) ile gemide tanıştığı meslektaşı Kazakistanlı Yerkezhan Kabdrashit (30), Osmaniye’bile dünyaevine girdi.

Rusları Türkiye’ye geziye getiren cevelan gemisinde kamarot yerine etkin Recep Davet Toklu, benzeri gemide meslektaşı olan Kazakistanlı Yerkezhan Kabdrashit ile tanıştı. Tıpkı süre görüşen koşa, evlenmeye karar verdi. Kazakistan’dan evrakını Türkiye’ye getiren Yerkezhan Kabdrashit, hayatını Recep Davet Toklu ile birleştirdi. Toprakkale Belediyesi nikah salonunda dünyaevine giren çiftin şahitliğini, Dağıstan Mahallesi’nin muhtarı İsmail Çıpa yaptı. Demir, “Hakeza adamakıllı bire bir mutluluğa şehadet etmekten alelade çokça mutluyum. Çifte mutluluklar diliyorum” dedi.

‘SEVGİ VUZUH DİNLEMİYOR’Eşinin, kardeş talih Kazakistan’dan Türkiye’ye elkızı geldiğini tamlayan Recep Davet Toklu, “Birbirimizi sevdik. Allah böyle baht etmiş. Merbutiyet meydanlik dinlemiyor. Kendisi doğrusu geleneklerimize çokça ecnebi birisi değil. Benzeyen haddinden fazla yönlerimiz var. Anlaşmakta müşkül çekmiyoruz. Mutluluğumuzu paylaşan akrabalarıma ve dostlarıma haddinden fazla teşekkürname ederim” dedi. Nikahta keyifli ve ateşin olduklarını söyleyen çiftin mutluluğunu sevenleri de paylaştı. Merasim sonunda belediye uğrunda yadigâr fotoğrafı çektirildi.

Share: