Gençlerbirliği Kulübünün eskimemiş başkanı Niyazi Akdaş oldu

Gençlerbirliği Kulübü Alışılmadık Seçimli Genel Kurulu’nda başkanlığa Niyazi Akdaş seçildi.

Türkiye Karayolları Genel Müdürlüğün Halil Rıfat Ağır Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen genel kurulda seçime Niyazi Akdaş bir tane namzet namına girdi.

Niyazi Akdaş, 31 Temmuz’bile yapılan seçimde aday idmansız ve başkanlığa Müştehi Çankırı seçilmişti. Bu seçimden gelişmemiş süre bilahare esasen yabansı umumi asamble kararı makbuz ve çarkıt başbuğ Niyazi Akdaş, bir tane namzet adına katıldığı seçimde katılım gösteren 290 delegenin 234’ünün oyunu aldı.

Umumi kurulda, Iştahlı Çankırı yönetimi hareketlilik ve teftiş açısından düşünce çokluğuyla ibra edildi.

Olağanüstü genel kurulun gündemdeki 12. maddesi “Seçilecek idare kuruluna ihtiyaç duyulması halinde 7405 mahdut Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Kanunu’nun 20.maddesinin (5) numaralı bendinde hükme angaje kâin katma bütçe ika, istikraz ve aplikasyon yetkisinin verilmesi.” ise yeterli çoğunluğun olmaması zımnında oylamaya sunulamadı. Bu maddenin oylanması üzere yasa gereği, kulüp üyelerinin üçte ikisinin genel kurula katılma göstermesi gerekiyor.

Niyazi Akdaş’ın umumi heyet necip listesinde şu isimler meydan alıyor:

Kubilay Güvenç, Mehmet Soylu, Sinan Okumuş, Osman Sungur, Emine Yer, Ahmet Gültekin Bakkaloğlu, Erek Karahan, Sezgin Özkan, Toplama Karakaşoğlu.

Akdaş: “Pakt bana borçlandı amma idraksiz talep etmiyorum”

Genel kurulda tıpkısı meşveret eden Niyazi Akdaş, yoğun yapılan kongrelerden ufuk üyelerden özür diledi.

Akdaş, kısa aynı aradan bilahare yeniden başkan olmasıyla ait süreci şöyle anlattı:

“Başkanlık dönemimde kulübü hiçbir borca sokmadım ve 2021-2022 döneminde harcamalar tarafımdan karşılanmıştır. Eski borçlarla ilişkin 36 milyon liralık ödedim. Takanak azaldı amma kurdan dünya lira olarak miktarı azalmadı, ihtimal üstelik arttı. Ayrımsız bile takanak yer değiştirdi. Pakt bana borçlandı amma ben bile bu borcu kulüpten kâm etmiyorum. Hangi yürütme ne de temdit koydum. Ayrıksı alacaklarla bu arada, pakt şirketleşince behre olarak alacağım ve vecibe kapanmış olacak.”

Aynı eski döneminde alıntı tahtasını beğenmek üzere uğraştıklarını aktaran Akdaş, “Aktarma tahtasının açılması üzere yardım verecek gelgel ve kuruşların çekimse davranması sonrası kurultay kararı aldık. Bu sürede finansal umar bulma çabalarımız bitmeme etti. Kongremizde nakil tahtasının açılması üzere 40 dönüş süre vardı. Yeterli tıpkısı süreydi. O kongrede camianın önünü ayırmak için namzet olmadım. O dönemde zat umumi heyet arkadaşlarımdan aynı bölümü namzet olmaya karar verdiler. Talip (Çankırı) kardeşim bu görevi cansiparane kabul etti amma onun belli bire bir politik yüzü bile vardı. Ego de kendisini destekleyeceğime saraka verdim.” diye konuştu.

Gençlerbirliği’nin menfaatini düşünen herkesin yanında olduğunu dile getiren Akdaş, şirketleşmenin önemine vurgu yaparak, şunları kaydetti:

“Burada şirketleşmeye taş soldurmak, sosyal medyada yazıp yemek kulübe hangi yarar getirir. Sonuç yerine insanlar beziyor. Ben aptal miyim? Çok para yatırdım, ansız de istemiyorum. Elan da yatırmam gerekiyor amma sosyal medyada ayrımsız kalay etmedikleri kalıyor. Yapmayın, insanın hevesini kırmayın. Müştehi Bey’in yönetimine on paralık karışmadım. Hangi devir maddesel yardım isteseler elimden geldiği kadar arkalama etmeye çalıştım. Bugün birlikte bambaşka aday çıksaydı, namzet olmayacaktım. Kimesne aday olmasa, 15 gün sonraları aynı umumi kurul daha yapılacaktı. Aynı aday henüz çıkmasaydı kayyuma giderdi pakt. Ben kendimi attım ortaya. Bu kulübü kayyumun eline tutmak amacıyla namzet oldum. Elimden geldiği büyüklüğünde çalışacağım. Şirketleşme olduğu devir futbol branşı değme şeyiyle şirkete devrolacak. Bu şirketin yüzdelik 51’i kulübün hoşgörüsüz artan yüzdelik 49 behre birlikte yatırımcılarının olacak. Ben Gençlerbirliği’nin malına göz diken bir koca değilim, göz dikenin birlikte gözünü oyarım. İlk seçildiğimiz ahit İlhan Cavcav’ın mezarına gittik. Merhum çokça mebzul aynı arkadaşımdı. Onun mezarında ‘Gençlerbirliği’ni bozuk günlerine getirmeye çalışacağım.’ diye niteleyerek kortej vermiştim,.Tekrar diyorum, kasem ederim çalışacağım.”

It Canlı Diyadin’in istifasından sonraları Spor Pupa 1. Lig’da meydan düz çiçek boyası-siyahlı takım için teknik yönetmen arayışında olduklarını belirten Akdaş, “Takımımızdan hocamız üstelik ayrıldı. Ayrılmasın diye uğraştım. Herkesin paralarını vereceğimizi söyledim. Hepsini dahi ödedik amma ayrıldı. ‘Niye ayrıldın?’ dedim, ‘Ego ayrılacağım, şampiyon topluluk çalıştıracağım.’ dedi. Olur yâren, güle güle. Takımımız bulunan kadroyla aile süresince çalışıyor. Tahtayı açıp bakir nakil yapana büyüklüğünde birlikte bu kadroyla gitmeye mecburuz. Maddesel adına alacaklar ödenecek ve takımımızdaki bu ahenk sürecek. Kullanılmamış beceri direktör arayışımız var. İsim vermeyeceğim.” değerlendirmesinde bulundu.Share: