Gittiği kurs yardımıyla işyeri kurup çalıştıran oldu

Ordu’nun Ünye ilçesinde tüvana 2 çocuk annesi gailesiz kadın, açtığı butik çikolata işyeri ile hemcinslerine örnek oldu.

Ünye’dahi güçlü 2 çocuk annesi 33 yaşındaki Bent Helvacı, yıllar evvel atıl olması nedeniyle muhtelif kurslara başvurdu. Esas mesleği muhasebecilik olan güre eş, Ünye Tecim ve Sanayi Odası yoluyla verilen Avrupa Birliği musaddak kurs yardımıyla çikolata yapmayı öğrenerek özlük işini kurdu. Helvacı, şimdilerde ise aldığı siparişleri yetiştirmeye çalışıyor.

“Kurslardan aldığım muvaffakiyet beni aksiyon yeri açmaya yöneltti”

Bandaj Helvacı, aldığı kurs ile kendini geliştirdiğini belirterek, “Esasen geçmişimde mutfakla on paralık alakam yoktu ancak kursa her an çikolata ile sütün birlikteliğini öğrenerek bu işi severek yapmaya başladım. Yani bire bir avrat adına ayrımsız molekül yollamak veya tıpkı şeye sıfırdan kısaltmak bana gusto vermeye başladı. Kurslarda aldığım olumlu sonuçlar de beni tıpkı aksiyon yeri açmaya yöneltti. Ünye Ticaret ve Endüstri Odası’nın Avrupa Birliği onaylı kursu sebebiyle kendimi geliştirdim” dedi.

“Ana mesleğim muhasebecilik”

Anne mesleğinin saymanlık sektörü olduğunu söyleyen, Helvacı, “Benim ana mesleğim muhasebeydi. Tabiatıyla aldığım kurslarla alay malay çikolata ile özdeşleşmeye başladım. Başaracağımı ve yapabileceğimi ben üstelik bilmiyordum. Kendimi geliştirdikten sonra çikolataya eşkâl verilmesi, işlenmesi ve püf noktalarını öğrenerek bu işime devam ediyorum” diye niteleyerek konuştu. – KALABALIK

Share: